Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Elif Ana Edeleri buluşturdu

Giriş Tarihi: 24.10.2014
Elif Ana Edeleri buluşturdu

Özellikle Alevi yurttaşların 'Elif Ana' dediği, iyiliksever kişiliğiyle tanınan Elif Sugan'ı anma etkinliği için yüzlerce kişi Türkiye'nin dört bir yanından Pazarcık ilçesine geldi

Alevi kültüründe saygın bir yere sahip olan ve 'Elif Ana' olarak tanınan Elif Sugan'ın ölümünün 23'üncü yılında anma etkinliği yapıldı. Pazarcık ilçesine bağlı Akdemir köyünde mezarı bulunan ve özellikle Alevi vatandaşların manevi Ana olarak benimsedikleri Elif Ana'yı anma etkinliğine Vali Mustafa Hakan Güvençer, ilçelerin kaymakamları, bürokratlar, Borsa Başkanı A.Duran Balsuyu, işadamları Mahmut Arıkan, Mustafa Narlı ve Avrupa'nın çeşitli ülkeleriyle Adıyaman, Elazığ, Malatya, , Osmaniye, Mersin ve Tarsus bölgesinden çok sayıda Alevi vatandaş katıldı. Elif Sungar'ın mezarı başında yapılan anmaya bu yıl birlik ve kardeşlik mesajları damgasını vurdu.

ÇOKLUK YANILTICIDIR
Elif Ana'nın mezarı başında yapılan anma programında konuşan Vali Mustafa Hakan Güvençer, "Bir davet aldık. İyilikten, güzellikten, kardeşlikten, hoşgörüden yana bir davet geldi. Güzel insanlardan, kardeşlerden 'Eyvallah' dedik davete icap ettik. Koşarak, sizlere kardeşlerimize geldik. Hoş bulduk, sefa bulduk, canlarımızı bulduk. Bizleri bu mecliste toplayan kendisi çoktan toprak olmuş ancak yüreklerimizde iyiliğin, güzelliğin, paylaşmanın, yüce gönüllüğün adı olmuş Elif Anamıza rahmet olsun. Esas olan Allah'ın halifesi olarak tertemiz yaratılmış insanın içerisindeki iyiliktir. Esas olan bir olan, birlik olan, kardeş olandır. Çokluk, çoğunluk yanıltıcıdır" dedi.

SONU OLMAYAN SEVGİMİZ VAR
Elif Ana'nın torunu Süleyman Soğan ise "Yıllardır aramıza nifak sokanların kirli oyunlarına gelmemeliyiz. Anamızın anmasına katılan binlerce insan, gönüllerindeki sevgiyi artırmaya, paylaşmaya, birbirlerine sevgi aşılamaya gelip coşkusuyla birlik ve beraberliği perçinledi. Elif Ana sevgidir, aşktır, hasrettir, özlemdir, mutluluktur, sevinçtir ve güzel olan her şeydir. Elif Ana sevgisi başlangıcı olan, sonu olmayan bir muhabbettir" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Elif Ana Edeleri buluşturdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN