Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şehitkamil Belediyesi izci kampı tüm okullara açıldı

Dülük Tabiat Parkı'nda faaliyet gösteren izci kampından tüm okullar yararlanacak

Giriş Tarihi: 25.10.2014
Şehitkamil Belediyesi izci kampı tüm okullara açıldı
'te Şehitkamil Belediyesi tarafından Dülük Tabiat Parkı içerisinde yaptırılan pentatlon sahası ile izci kampı, Gaziantep'teki tüm okullara kapılarını açtı. Kampa ilk olarak katılan Bayraktar Lisesi'nde oryantiring (yön bulma) yarışmasında başarılı olarak hem spor alışkanlığı edindi hem de farklı doğa şartlarına ayak uydurmaya çalıştı.

DAYANIŞMAYI ÖĞRENDİLER

Dülük Tabiat Parkı'ndaki izci kampına katılan Bayraktar Lisesi öğrencileri, doğanın bütün güzellikleri ve Dülük Tabiat Parkının muhteşem atmosferi eşliğinde eğlenerek eğitim gördüler. Dayanışma ve paylaşma alışkanlığı kazanan öğrenciler, deneyimli hocalar eşliğinde de spor yapıyor. İzci kampına sabah erken saatlerde katılan öğrenciler, pentatlon sahasında birbirinden zorlu ve bir o kadar da eğlenceli parkurlarda eğitim görüyor.

EĞLENCELİ GEÇİYOR

Doğanın doğal şartlarında temiz ve bol oksijenli bir havada birlikte yemek yiyen öğrenciler, beraberlik ve paylaşım ruhu kazanıyorlar. Yapılan pentatlon eğitimlerinde erkek öğrenciler performanslarıyla iddialı olsalar da, kız öğrencilerinin pentatlon eğitiminde gösterdiği performans, erkek öğrencilerin performansından geri kalmıyor. Kampa katılarak çok eğlendiklerini dile getire öğrenciler; "İzci kampında farklı deneyimler yaşıyoruz. Burada birlikte vakit geçirip çeşitli oyunlar oynuyoruz. Ayrıca doğa şartlarına da ayak uydurmaya çalışıyoruz" dediler.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehitkamil Belediyesi izci kampı tüm okullara açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN