Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dünya gençliği Çağ'ın konuğu

Çağ Üniversitesi, 4 yıl süren 1'inci Dünya Savaşı'nın tartışıldığı sempozyuma ev sahipliği yaptı. Mütevelli Heyet Başkanı Lütfi Bayboğan, "Gururluyuz" dedi.

Giriş Tarihi: 26.10.2014
Dünya gençliği Çağ'ın konuğu
Birinci Dünya Savaşı'nın 100'üncü yıldönümü nedeniyle Çağ Üniversitesi'nde "Büyük Savaşın Bıraktığı Miras ve Uluslararası İlişkilere Etkileri" konulu sempozyum düzenlendi. Çağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Başkanı Prof. Dr. Ali Engin Oba'nın moderatörlüğünde gerçekleşen sempozyumda, Sırbistan Büyükelçisi Danilo Vuçetiç'in "1. Dünya Savaşının Nedenleri ve Çıkarılacak Dersler" konusundaki konuşmasının ardından Alman profesörler Dr. Ewald Eisenberg ve Dr. Michael Frey, 1'inci Dünya Savaşı'nı Alman-Fransız Persfektifi ile değerlendirdi.

YABANCI ÖĞRENCİLER

Dış işleri Bakanlığı Siyaset Planlama Genel Müdürü Büyükelçi Altay Cengizer "Osmanlı Devleti'nin 1'inci Dünya Savaşına Girişi"ni tartışırken, Prof. Dr. Ali Engin Oba "1. Dünya Savaşı'nın Türkiye'ye Etkileri"ni ve Avrasya İncelemeler Merkezi (AVİM) Başkanı emekli büyükelçi Alev Kılıç ise "Birinci Dünya Savaşı'nda Ermeni Olayları"nı ele aldı. Dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen üniversite öğrencilerinin de katıldığı uluslararası etkinlik verimli geçti. Sempozyum sonunda konuşmacılara Rektör Prof. Dr. H. Çetin Bedestenci tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.

ETKİNLİKLER SÜRECEK
Çağ Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Lütfi Bayboğan, düzenlenen sempozyum nedeniyle dünyanın birçok ülkesinden gelen yabancı öğrencilerle konuşmacıları ağırlamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, "Dünyanın en önemli üniversiteleri ile boy ölçüşen Çağ Üniversitesi, vizyonu geniş, hedefi büyük öğrenciler yetiştiriyor. Üniversitemizde bu tür önemli sosyal etkinlikler sıklıkla yapılacaktır. Çağ Üniversitesi bölgemizin ve ülkemizin adını tüm dünyaya duyurmaya kararlıdır. Üniversitemizden yetişen gençlerimiz donanımlı ve büyük hedefli olarak yarına hazırlanıyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dünya gençliği Çağ'ın konuğu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN