Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Emniyet kemeri bilinci gelişiyor

Giriş Tarihi: 26.10.2014
Emniyet kemeri bilinci gelişiyor
'de Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'nün etkili çalışmaları sonucunda, emniyet kemeri takan sürücülerin oranı yüzde 69'a çıktı. Çalışmalarla ilgili olarak bilgi veren Trafik denetleme Şube Müdürü Mehmet Özer, sürücülerin, ceza yememek için değil, kendi hayatlarını önemsedikleri için kemer takmasını amaçladıklarını söyledi.

DUYARLILIK ARTTI
Özer, Mersin'in diğer illere göre emniyet kemeri takma oranı açısından sıralamada yukarılarda olduğunu vurgulayarak, "Sistematik denetimlerimiz, eğitim çalışmalarımız ve özellikle emniyet kemeri kampanyasıyla vatandaşlarımıza verdiğimiz mesajlar ciddi katkı sağlamıştır. Yaptığımız habersiz denetim sonuçlarına göre ilimizde yüzde 69 emniyet kemeri kullanımı ortaya çıkmıştır" dedi.

HEDEF YÜZDE 100

Sürücülerin yanı sıra yolcuların da emniyet kemeri kullanım oranlarının arttığının görüldüğünü kaydeden Özer, "Ama tabi ki oranlar bizim için yeterli değil, hedefimiz yüzde 100 emniyet kemeri kullanımı" diye konuştu. Açıklamadan sonra ekipler, İsmet İnönü Bulvarı üzerinde, sürücülerin, emniyet kemerlerini denetledi kemer takmayan sürücülere ceza kesip, uyarılarda bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Emniyet kemeri bilinci gelişiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN