Konukoğlu'ndan iki cami geliyor

'te faaliyet gösterdiği birçok sektörde yatırım, üretim ve istihdam gücüyle Türkiye ekonomisine büyük katkı sağlayan Sanko Holding, hayır işlerine de yenilerini eklemeyi sürdürüyor

Giriş Tarihi: 26.10.2014
Konukoğlu'ndan iki cami geliyor
'te bir asırlık geçmişiyle faaliyet gösterdiği birçok sektörde yatırımları, üretim ve istihdam gücüyle Türkiye ekonomisine büyük katkı sağlayan Sanko Holding, hayır işlerine de yenilerini ekliyor. Sanko Holding tarafından, Şahinbey Bağlarbaşı Mahallesi ve Şehitkamil Güvenevler Mahallesi'nde yaptırılacak 2 caminin inşaatına ilişkin protokol, Vali Erdal Ata ve Sanko Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu tarafından imzalandı.

22 OKUL 10 CAMİ

Vali Erdal Ata, hayır işlerinden dolayı Konukoğlu ailesine teşekkür ederek, "Şu ana kadar 20 tanesi ilimizde olmak üzere, 22 okul yaptırdılar. Bir kısmı ilimizde bir kısmı diğer illerde olmak üzere 10 tane cami yaptırdılar. Bugün imzaladığımız 2 protokolün dışında ilimize 3 cami daha yaptıracaklar. Ben kendilerine çok teşekkür ediyorum. Hayırseverlerimizin katkısıyla eksik kalan yatırımları yapmaya çalışıyoruz" dedi.

"BOŞ DÖNMEDİK"
Konukoğlu ailesinin Gaziantep'te en büyük hayır işlerini yapan aile olduğunu belirten Vali Erdal Ata, "Burada 3 yıldan beri görev yapıyorum. Bu tür hayır işleri geldiği zaman ilk aklımıza gelen Abdulkadir Bey veya Konukoğlu ailesi. Sağ olsunlar. Gerek Van'daki deprem olsun, gerek eğitimle ilgili olsun, gerekse Gaziantepspor için olsun, yardımlar toplandı. Her zaman kapısını çaldığımız ve hiçbir zaman boş dönmediğimiz bir aile. Kendilerini yürekten kutluyorum" diye konuştu.

3 CAMİ DAHA YAPTIRACAK

Hayır işlerinin devam edeceğini belirten Sanko Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu da "Sayın Valimizin de söylediği gibi 5 tane cami yaptıracağız. İnci Konukoğlu ve İbrahim Erpamukçu adına yapılacak camilerle ilgili ikisinin protokolünü imzaladık. Ayrıca, Karataş sanayi bölgesine benim adıma, Korupark'ın içine Ülgan Konukoğlu adına cami yapacağız. İslahiye'de de bir cami yaptırıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun" şeklinde konuştu.

TÖRENE KATILANLAR

Hayır işlerine aracılık edenin de yapan gibi sevap kazandığını vurgulayan Abdulkadir Konukoğlu, bu hayır işinin yapılmasında emeği olan, imza atan herkese teşekkür etti. Protokol imza törenine, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, İl Müftü Yardımcısı Şaban Kondi ile Sanko Holding Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Konukoğlu, Mali Koordinatör İhsan Akyol, Hukuk Müşaviri Av. Celal Üstünboyar, ASCE İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Celalettin Koçer ve Sanko Havlu Genel Müdürü Serdar Erpamukçu da katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Konukoğlu'ndan iki cami geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN