Yatırım projeleri geciktirilmemeli

Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkan Yardımcısı Nuh Yüksel Güngör, uzun vadeli hedefler için yatırım projelerinin bir an önce hayata geçirilmesinin gerektiğini söyledi

Giriş Tarihi: 26.10.2014
Yatırım projeleri geciktirilmemeli
Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkan Yardımcısı Nuh Yüksel Güngör, Türkiye'nin 2023 vizyonu ve bu vizyona bağlı olarak geliştirilen strateji planlarında ihracatın 500 milyar dolar, dış ticaretin ise 1 trilyon dolar olarak hedeflendiğini belirtti. Güngör, bu hedeflerin gerçekleştirilmesi için ihracat başta olmak üzere ulusal ve uluslararası ticarete yönelik tetikleyici rol alacak olan özel sektör yatırımlarının kamu tarafından desteklemesi, koordinasyonun sağlanması ve teşvik edilmesi için yatırım projelerinin bir an önce hayata geçirilmesinin büyük önem taşıdığını söyledi.

BAKANDAN DESTEK GELDİ

Bu doğrultuda geçtiğimiz hafta Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanı Lütfü Elvan'ı ziyaret ettiğini belirten Nuh Yüksel Güngör, Lojistik Merkezi'nin Mersin için hayati önem taşıdığını kaydederek "Bu bakış açısı ile hali hazırda Mersin ve bölgesini ekonomik ve sosyoekonomik gelişimini olumlu yönde etkileyecek olan, yer seçimi yapılmış, yasal süreçleri tamamlanmış ve yatırımcısı hazır olan Türkiye'nin ilk 'Lojistik Merkez' yatırım projesinin hayata geçmesi için Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanı Lütfi Elvan'dan gerekli desteği aldık" dedi.

TURİZM DE KONUŞULDU

Güngör ziyarette Bakan Elvan'ın, 'Ülkemiz ekonomisi için önemli bir yatırım projesi' olarak adlandırdığı Mersin Lojistik Merkezi projesinin en kısa sürede hayata geçmesi için her türlü desteğin Bakanlığınca verileceği ve projeyi yakından takip edeceği sözünü aldıklarını kaydetti. Bakan Lütfü Elvan ile görüşmelerinde başta turizm sektörünü ve diğer sektörleri yakından ilgilendiren diğer önemli yatırım projesi olan "Çukurova Bölgesel Hava Limanı" projesi hakkında da görüşme yaptıklarını söyleyen. Güngör, görüşmede Mersin-Antalya otoban projesinin de ele alınıldığını kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yatırım projeleri geciktirilmemeli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN