Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bilimin adresi: Hasan Kalyoncu Üniversitesi

Giriş Tarihi: 28.10.2014
Bilimin adresi: Hasan Kalyoncu Üniversitesi

Gaziantep Hasan Kalyoncu Üniversitesi öğrencileri, aldıkları bilimsel eğitim ve sağlanan uluslararası imkanlarla, mezuniyet sonrasında iş hayatına bir adım önde başlıyor

Tarihi İpek Yolu üzerinde şehir, bölge ve ülke ekonomisine büyük katkılar sağlamayı hedefleyerek 2010-2011 akademik yılında kapılarını öğrencilere açan Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ), bünyesinde fakülte ve yüksekokullarla bölgenin önemli bir bilim merkezi haline geldi. Rektör Prof. Dr. Tamer Yılmaz, HKÜ'nün öğrenci almaya başladığı 2010-2011 eğitim öğretim yılından bu yana önemli başarılara imza atarak sürekli büyüdüğünü söyledi.

MAKUL ÜCRET POLİTİKASI
Üniversitenin Doğu ve Güneydoğu'nun kalbi olan, 180'e yakın ülkeyle bağlantısı bulunan Gaziantep'te kurulmasının stratejik bir önemi olduğuna dikkat çeken Yılmaz, "Küreselleşen dünyada kaliteli yükseköğretime daha fazla kişinin ulaşabilmesi için makul bir ücret politikası ve başarı odaklı bir burs programı uyguluyoruz. 2013-2014 akademik yılında 5 fakülte, 2 yüksekokul, 1 meslek yüksekokulu ve 17 bölümde öğrenci kabul ettik. Sürekli yeni program ve bölüm açıyoruz" dedi.

YAŞAM BOYU EĞİTİM

Hasan Kalyoncu Üniversitesi olarak öğrencileri hayata hazırlarken aynı zamanda kişisel gelişimlerine ve kariyer planlarına da yardımcı olduklarını söyleyen Rektör Yılmaz, "Onlara yaşayan bir kampus içinde eğitim görebilme ayrıcalığı ve yurtdışındaki üniversitelerle yakın iletişim ve uluslararası değişim programlarına katılma imkanı sunuyoruz. En önemlisi tüm öğrencilerimiz sürekli bir gelişim içinde bulunarak yaşam boyu eğitimin kodlarına sahip olacaktır" diye konuştu.

YURT DIŞI BAĞLANTILARI
Üniversiteler için uluslararası temas ve tecrübenin son derece önemli olduğuna dikkat çeken Yılmaz, "Öğrencilerimiz, İngilizce Hazırlık Sınıfı sonunda yurt dışında anlaşmalı bir kurumda belirli bir süre İngilizce eğitimi alıyor. Erasmus programı da onlara büyük avantaj sağlıyor. Üniversitemiz iş dünyasıyla işbirliği içinde. Bu durum, öğrencilerimiz için bilimsel çalışmalara daha etkin ve daha çok katılmanın yanı sıra yaşama atılmada daha kolay ve hızlı bir katkı sağlayacaktır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bilimin adresi: Hasan Kalyoncu Üniversitesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN