Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Melih ABİ:Aksantaş TOKİ konutlarına otobüs durağı istiyoruz

Giriş Tarihi: 28.10.2014
Adana'dan Aksantaş TOKİ konutlarından bir şikayet aldım. Okurumuz, belediye otobüs durağı istediklerini belirterek, "Çarşıya, Baraj Yolu'na, Süleyman Demirel'e ve Real'e giden 114-115 nolu otobüslerin bizim buradan da geçmesini istiyoruz. Bu tür yerlere çalışan araçlara binebilmek için 2 kilometre yol yürümek zorunda kalıyoruz. Çok zor bir şey değil. TOKİ konutlarının içerisinde Anadolu lisesi bulunuyor. Burada okuyan öğrencilerin birçoğu Merkez Park'tan Gazipaşa'ya, Gürselpaşa'ya veya Meydan'a yürüyerek gitmek zorunda kalıyor. Dilekçe yazarak sıkıntımızı ilettik. Ama şu ana kadar bir çözüm bulamadık" dedi. Şikayeti köşeme taşıdım, umarım çözüm bulunur.

OKULLARDA ÜCRETSİZ KURSLAR ARTIRILMALI
Adana'dan Harun Şahin isimli öğrenci velisi şikayetini dile getirdi ve "Çocuklarımızın okuduğu okullarda ücretsiz kurslar başladı. Haliyle biz de çocuklarımız derslerden geri kalmasın diye göndermeye çalışıyoruz. Ama bazı okullarda Matematik veya Fen gibi önem arz eden dersler için kurslar açılmıyor. Benim oğlum 6. sınıfta okuyor. Bu yıl sadece Türkçe kurs açıldı. Matematik kursu açılmadı. Okul idaresi ile görüştüm, "8. sınıflar bu yıl sınava girecekler onun için onlara önem veriyoruz. Bu nedenle 6. sınıflara Matematik kursu açmadık" dediler. Şimdi çocuğumuz mağdur oldu. Matematik kursu alıp eksiklerini tamamlamak istiyorduk" dedi. Şikayetin dikkate alınacağını umut ediyorum.

GÜLMECE
Temel, Dursun ve İdris hırsızlık yapıyorlarmış. Bekçi bunları görmüş ve bağırmış: "Ulaan şerefsizler çıkın lan ordan!" Temel de: "Ulaa bu benu tanıdi siz kaçun uşaklar."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ:Aksantaş TOKİ konutlarına otobüs durağı istiyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN