Royal Halı'nın hedefi dünya markası olmak

Gaziantep'ten dünyaya halı ihracatı yapan Royal Halı, üretiminin yüzde 20'sini yurtdışındaki 650 noktaya ulaştırıyor. Markanın hedefi, 2015'te ürünlerinin yüzde 25'ini dünyanın her yerine ihraç etmek

Giriş Tarihi: 28.10.2014
Royal Halı'nın hedefi dünya markası olmak
Naksan Holding bünyesindeki Royal Halı dünyaya açılıyor. 30'a yakın ülkeyle bağlantılar kurarak üretiminin yüzde 20'sini ihraç eden Royal Halı'nın 2015 hedefi yüzde 25. Yurt dışında 650'ye yakın satış noktasında hizmet verdiklerini belirten Royal Halı Yönetim Kurulu Başkanı Taner Nakıboğlu, hedeflerinin halı sektöründe bir dünya markası haline gelmek olduğunu söyledi.

30 ÜLKEYE İHRAÇ EDİLİYOR

Naksan Holding'e bağlı olarak 2005 yılından bu yana faaliyet gösteren Royal Halı, dünyadaki dokuma makine halısı tezgâhlarının yaklaşık üçte birinin bulunduğu Gaziantep'teki 85 bin metrekarelik tesisinde 4 binden fazla desen halı üretiyor. Halıların yüzde 20'si 30'a yakın ülkede 650'den fazla noktada satılıyor. Ar-ge ve inovasyona ağırlık veren Royal Halı'nın 10'uncu yıl hedefi büyük. Royal Halı Yönetim Kurulu Başkanı Taner Nakıboğlu, ihracat politikalarının büyümelerinde önemli bir rol oynadığını belirterek, "Ülkemiz dokuma makine halısı üretimi ve ihracatında dünya lideri apoletini taşıyor. Özellikle ABD, Kuzey Afrika, Orta Doğu ve Orta Asya'ya ihracat konusunda yeni hedefler belirledik. Yüzde 20 olan yurt dışı satış oranımızı 2015'te yüzde 25'e çıkarmak istiyoruz" dedi.

KİŞİYE ÖZEL HALI

Türkiye'nin Belçika ve Çin ile birlikte parça makine halısı üretiminde lider olduğunu ifade eden Nakıboğlu "Türk halıcılığını dünyaya tanıtarak, bir marka olmak istiyoruz. Halıcılığın yanında iplikte ihracat satış gelirlerimizin oranı yüzde 96'ya ulaştı. Avrupa'nın en büyük tufting üreticileri müşterilerimiz arasında yer alıyor. 2012 yılsonunda 178 olan showroom sayısını 232'ye çıkardık. Yurtdışında yıllık bayi büyüme hedefimiz yüzde 20" diye konuştu. Taner Nakıboğlu şunları söyledi: Yeni ürünlerimizle hemen her yıl inovasyon ödülleri alıyoruz. Özellikle kişiye özel halı üretimine olanak veren Custom Design ve Ebru Halı ile sektörde yeniliklere imza attık. Royal Halı, halıların üretimi sırasında özellikle yeni halılarda karşılaşılan tozuma ve tüylenmeyi yüzde 65'e kadar önleyen özel bir işlem yapıyor. Bu sayede evlerin havası değişmiyor, toz solunmuyor"

SİGORTHALI UYGULAMASI

Türkiye'de ilk ve tek olan SigortHalı uygulamasını müşterilerine sunduklarını kaydeden Nakıboğlu, "SigortHalı hizmetinin istenilmesi durumunda halılarınız çıkmayan leke, yırtılma, kesilme, yanma, su baskını ve hırsızlık gibi garanti kapsamı dışında kalan ve kullanıcı hatalarını içeren durumlara karşı 1 yıllığına sigortalanıyor. Halı aynı ebat ve aynı desende bir yenisi ile hiçbir ücret talep edilmeden değiştiriliyor" dedi. Royal Halı Yönetim Kurulu Başkanı Taner Nakıboğlu, Royal Halı'nın yaptığı farklı tasarımlar ve yüksek kaliteli üretimle dünyanın en prestijli ödüllerinden biri olan Luxury Lifestyle Awards ödülüne de layık görüldüğünü belirtti. Nakıboğlu, "Luxury Lifestyle Awards Ödülleri'nde National Brand kategorisinde ödül alarak, hem ürünlerimizle sektöre yön verdiğimizi hem de Türkiye'de lüks marka üretebildiğimizi bir kez daha kanıtlamış olduk" şeklinde konuştu.

OSMANLI'DAN GÜNÜMÜZE EBRU HALI
Sektörde birçok ilke imza atan Royal Halı, Osmanlı döneminden günümüze kadar gelen Ebru sanatının halıya özel bir teknikle uygulanmasını da gerçekleştiriyor. El emeği ile gerçekleştirilen "Ebru Halı", parmak izi kadar eşsiz olmasının yanı sıra Osmanlı kültüründen günümüze kadar gelen en önemli tarihi ve sanatsal miraslarımız arasında yer alıyor. Dünyada ilk kez uygulanan Ebru Halı, Amerika Patent Ofisi'nden 'patent' alan ilk Türk firması olmanın onurunu da yaşıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Royal Halı'nın hedefi dünya markası olmak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN