Şahinbey çiçek açıyor

Şahinbey Belediyesi, kendi kurduğu tam otomasyonlu seralarda çeşitli türlerden binlerce kışlık ve yazlık çiçek üretmeye başladı

Giriş Tarihi: 28.10.2014
Şahinbey çiçek açıyor
Kentsel dönüşümde önemli bir yol olan Gaziantep Şahinbey Belediyesi, insan ve çevre ilişkisini ön planda tutarak çevrenin sağlıklı bir ortama kavuşturulması için tesis ettiği park ve yeşil alanların düzenlenmesinde bir ilke imza atıyor. Şahinbey Belediyesi, düzenlemelerde kullanılan başta mevsimlik çiçek ve çalı grubu bitkiler olmak üzere birçok süs bitkisinin üretimini kendi kurduğu tam otomasyonlu seralarda yapıyor.

ÜRETEN BELEDİYECİLİK
Şahinbey Belediyesi'ne ait serada üretilen yaklaşık 2 milyon 300 bin mevsimlik çiçek ve bitkiyle parklar, caddeler ve refüjler süslenerek örnek belediyecilik anlayışına bir yenisi daha eklenecek. Seralarda yetişen çiçekler arasında menekşe ve papatya gibi ilgi çeken bitkiler de yetiştiriliyor. Yakın zamanda çiçek açan bitkiler belirlenen yerlere yavaş yavaş dikilmeye başlandı. Kentin en büyük parkları olan Şahinbey Parkı ve Şelale Parkına da on binlerce çiçek fidanının dikilmesi öngörülüyor.

DAHA RENKLİ BİR ŞAHİNBEY

Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, "Park ve Bahçe Müdürlüğümüzün alanını genişleterek buralara seralar kurduk. Burada kendi çiçeğimizi kendimiz üretiyoruz. Kış ayları için düşündüğümüz hercai menekşe ve papatyanın şu an üretimi yapıldı ve hazır. Bu kış hercai menekşe ve papatyaları vatandaşlarımızın gözlerine hitap edecek şekilde park ve bahçelerimize dikmiş olacağız. Bunlar kışlık çiçeklerimiz. Bir de yazlık çiçeklerimiz olacak. Amacımız kendi çiçeğimizi kendimiz üretebilmek. Böylece hem maliyetleri daha aşağıya çekmek hem de daha geniş bir alanda vatandaşımıza güzel bir görsel sunmak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şahinbey çiçek açıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN