Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şahinbey'de tarih yeniden canlanıyor

Gaziantep Şahinbey Belediyesi, ilçenin eski semtlerinden olan Şehreküstü'deki virane evleri restore ederek muhteşem bir tarihi dokuya kavuşturdu

Giriş Tarihi: 28.10.2014
Şahinbey'de tarih yeniden canlanıyor
Gaziantep'te Şahinbey Belediyesi tarafından restore edilen Şehreküstü Konakları, sokak sağlıklaştırma ve cephe yenileme çalışmaları eski Antep'i canlandırdı. Kentin eski semtlerinden olan Şehreküstü'nün yıkık dökük sokakları yenileme çalışmalarıyla yeniden hayat buldu. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, " Geçmişine sahip çıkmayan milletler geleceğini inşa edemezler. Bu çalışmaların turizmimize büyük katkı sağlayacağına inanıyorum. Gaziantep'e turist gelmesi ve bu sokakları görmesiyle şehrimizin değerinin artması bizleri mutlu eder" diye konuştu..

SOSYAL HAYATA KATKI
Şehreküstü semtinde tarihi evlerde yapılan restorasyon çalışmaları sonrasında ortaya çıkan görüntünün kendin tarihini gün yüzüne çıkaran çalışmaları tamamladığını belirten Tahmazoğlu, "Yıkılmaya yüz tutan binaları restore ederek Şehreküstü Konakları olarak canlı bir mekâna dönüştürdük. Bazı binaları kamulaştırarak kültürel çalışmalar için düzenledik. Bunlardan biri Bostancı Kültür Merkezi. Burası kentimizin sosyal ve kültürel hayatına önemli katkılar sağlayacaktır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şahinbey'de tarih yeniden canlanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN