Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Üniversite kentin markası olmalı

Giriş Tarihi: 30.10.2014
Üniversite kentin markası olmalı
Üniversitenin bir kentin ışığı olduğunu söyleyen Mersin Üniversitesi (MEÜ) rektör adayı Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, Mersin Üniversitesi'nin 33 bin öğrencisi, 665 öğretim üyesi ile kentin en güçlü markası olması gerektiğini belirtti. Çamsarı, bugün yapılacak seçimlerde tüm fakültelerden destek alacak ve üniversiteyi bir adım daha ileriye götürecek bir ismin seçilmesi dileğinde bulundu.

HASTANE ZARAR ETTİ

Tıp Fakültesi'nin yaklaşık 60 milyon TL'lik bir borcu olduğunu ifade eden Çamsarı, bunun personelin verimli çalışmasını olumsuz etkileyen bir faktör olduğunu iddia etti. Çamsarı "Hastane zarar edince bizim bilimsel araştırmalara ayrılan para kısıldı. Sadece Tıp değil, tüm fakültelerde araştırma yapacak öğretim üyelerine kaynak olmadığından şu an destek verilemiyor" dedi.

MADDİ YETERSİZLİK
Üniversitenin ilk yıllarında TÜBİ- TAK'ta ilk 10'a girdiğini, bugün ilk 50'de bile olmadığını söyleyen Prof. Çamsarı, "Çünkü yayın çıkmıyor. Yayın desteği olmayınca insanlar kongreye gidemez, yeni gelişmeleri izleyemez oldu. Burada 33 bin öğrenci, yüzlerce öğretim üyesi, 200 profesör var ve yayın çıkamıyor şu an. Bunların hepsinin kökeninde de maddi yetersizlik yatıyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üniversite kentin markası olmalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN