Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Melih ABİ:Köy yollarının bakım ve onarıma ihtiyacı var

Giriş Tarihi: 31.10.2014
Adana'dan yine sürücülerden bir şikayet aldım. Özellikle köy yollarının dar olmasından şikayet eden okurumuz, "Köy yolları gerçekten çok kötü. Acilen, bakım, onarım ve düzenleme yapılması lazım. Örnek mi? Karayusuflu, Mürseloğlu, Köylüoğlu yollarını gösterebiliriz. Buralarda geçiş köprüleri bulunuyor. Bunlar da çok dar. Ayrıca korkulukları yok. Gece geçtiğiniz zamanlarda dikkatli olmazsanız köprüden aşağıya uçabilirsiniz. Düzenleme yapılıp köprülere korkuluklar konulması gerekir. Ayrıca köy yollarının genişletilmesi en büyük dileğimiz" dedi. Okurumuzun şikayetini köşeme taşıdım. Umarım çözüm bulunur.

TOROSLAR EDAŞ NE YAPIYOR?
Adana'dan Şinasi Efendi Caddesi'nde Ata Apartmanı görevlisi Niyazi Alican'dan bir mail aldım. Okurumuz uzun zamandan beri sokak lambalarının yanmadığından şikayet ederek şunları söyledi: "Sayın Melih Abi, bu köşede daha önce de caddemizdeki sokak lambalarının yanmadığına ilişkin bir şikayetimizi yayınlamıştınız. Bu yazıdan birkaç gün sonra lambalar yandı. Adana'nın en modern ve işlek caddesinin karanlığa gömülmesi gerçekten burada yaşayanları üzüyordu. Caddemiz ışıl ışıl olunca çok sevinmiştik. Ama uzun zamandan beri yine karanlıktayız. Bu caddede oturanların çoğu yaşlı insanlar. Akşam olup evlerine dönecekleri zaman inan kaldırımda dahi zor yürüyorlar. Çünkü cadde zifiri karanlık. Toroslar EDAŞ yetkililerini bu sokağa davet ediyoruz. Eğer gelip kaldırımda bir yere çarpmadan yürüyebilirlerse tüm isteklerimizden vazgeçiyoruz. Lütfen sesimize kulak verin. Adana'nın birçok cadde ve sokağında olduğu gibi bizim caddemizi de aydınlatın." Sitemi köşemize taşıdık. Umarız Toroslar EDAŞ işletmesi duyarlı olur ve karanlığı aydınlatır.

GÜLMECE
Bir gün Temel ile Cemal bir vapura binerler. Cemal'in bavulu birden denize düşer. Cemal bağırmaya başlar: "Ulaa Temel bavul denuze düşti daaa." "Bağurma daa anahtaru bendedur."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ:Köy yollarının bakım ve onarıma ihtiyacı var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN