Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Oğluma sarılmak için neler vermem

Kahramanmaraşlı Mustafa Korukçu, boşandığı İsviçreli eşinin hileyle kendinden aldığı oğluna sarılmak için mücadele veriyor

Giriş Tarihi: 31.10.2014
Oğluma sarılmak için neler vermem
Kahramanmaraş'ta ayakkabı boyacılığı yapan Mustafa Korukçu (48), İsviçreli eşinin 2000 yılında hileyle kağıt imzalatarak kendinden aldığı oğlu Marco'nun hasretiyle yanıp tutuşuyor. Oğluna kavuşmak için her yolu deneyen Korukçu, ABD Başkanı Obama ve eski Papa 16'ncı Benedictus'a mektup yazdı. Papa "Sana ve oğluna dua ediyorum" diye yanıt verirken, Obama'dan herhangi bir yanıt gelmedi. Baba Korukçu, yaşadığı sıkıntıları "Yanlış İmza" başlıklı bir kitapta topladı.

ÇALIŞMAK İÇİN GİTMİŞTİ
Pazarcık ilçesinden 1986 yılında çalışmak için kaçak yollardan İsviçre'ye giden Korukçu, 1995 yılında Alman asıllı İsviçre vatandaşı Cristina Clasel ile tanışıp evlendi. Çiftin 1996 yılında Marco adını verdikleri bir çocukları oldu. 2000 yılında işini kaybedince psikolojisi bozulan ve alkol bağımlısı olan Mustafa Korukçu bir süre tedavi gördü. Bu sırada kendilerini 'aile polisiyiz' diye tanıtan 2 kişinin evrak imzalattığı Korukçu, bir süre sonra sınır dışı edildi. Eşi ile olan irtibatı da kesildi. Oğlunu görebilmek için arayış içerisine giren Korukçu'nun İsviçre'ye gitmek için yaptığı tüm çabaları başarısızlıkla sonuçlandı. Vize alamayan Korukçu kaçak yollardan gittiği Almanya üzerinden İsviçre'ye girmeye çalışırken yakalanarak 25 gün hapis yattı. Bu arada hastanede imzaladığı evraklarda eşinin açtığı boşanma davasını kabul ettiğine ve tüm babalık haklarını eşine verdiğine dair ifadeler bulunduğunu öğrendi. Umudu tükenen korukçu, ABD Başkanı ile Papa'ya mektup yazdı.
Mücadeleye devam

Mustafa Korukçu 2 yıl önce, oğlunun e-mail adresini bularak bağlantı kurdu. Ancak Marco, annesi izin vermediği için Türkiye'ye gelemediğini söyledi. Mücadelesini sürdüren Korukçu, yaşadıklarını "Yanlış İmza" adıyla kitap haline getirdi. Kitabı bütün Avrupa ülkelerinin konsoloslukları ve büyükelçilerine gönderdiğini söyleyen Mustafa Korukçu, "Ölünceye kadar mücadelemi sürdüreceğim. Oğlum bana gelemiyorsa ben gitmek için mücadele etmeye devam edeceğim" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Oğluma sarılmak için neler vermem
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN