Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Minik Mehmet'in hayatını giydiği ayakkabı kurtardı

Adana Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde tedavi gören 19 aylık Mehmet Ayaz Taşdemir'i elektrik çarptı. Sol elinde yanık oluşan minik çocuğu tabanı kauçuk olan ayakkabısı kurtardı

Minik Mehmet'in hayatını giydiği ayakkabı kurtardı
Adana Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde bronşit tedavisi gören 19 aylık M. Ayaz Taşdemir, iddiaya göre açıkta bırakılan elektrik teline dokununca ölümden dördü. Akıma kapılınca duvara savrulan minik Ayaz'ın elinde yanık oluştu. Yoğun bakımda hayati tehlike kaydıyla 1 gün tedavi gören Ayaz'ın, tabanı kauçuk ayakkabısı seyisinde ölümden döndüğü bildirildi. Baba Osman Taşdemir, oğlunun başına gelenlerden dolayı hastane sorumluları hakkında şikayetçi oldu.

TEDAVİ GÖRÜYORDU

Olay, geçtiğimiz hafta Bakımyurdu Caddesi'ndeki Çocuk Hastanesi'nde meydana geldi. Bir fabrikada elektrik teknisyeni olarak çalışan Osman Taşdemir ve eşi Neslihan Taşdemir, bronşit hastası olan 19 aylık çocukları M. Ayaz'ı hastaneye götürdü. Annesi ile birlikte tek kişilik odaya yatırılan minik Ayaz koluna takılan serum bitince tabanı kauçuk olan ayakkabısını giydi. Kapağı olmayan elektrik prizinden çıkan tellere dokunan Ayaz, akımın etkisiyle duvara savruldu ve yere düştü.

OĞLUM ÖLEBİLİRDİ
Şok geçiren anne feryat etmeye başladı. Ayaz hemen yoğun bakımda tedavi altına alındı. Hastaneye gelen elektrik teknisyeni baba Osman Taşdemir, görgü tanıklarının anlattıklarının aksine odadaki prizin tamir edildiğini ve temizletildiğini öne sürerek, "Resmen deliller yok edildi. Ama görenler var, şahitlik etti. Şikayetçi oldum. Çocuk hastanesinde prizler yüksekte olması gerekirken burada 60 santim seviyesinde. Başhekim hata olduğunu kabul etti. Sorumlulardan şikayetçi oldum. Oğlum ölebilirdi. Ayağındaki ayakkabının tabanı kauçuk olunca akım kesilmiş, oğlum kurtulmuş" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Minik Mehmet'in hayatını giydiği ayakkabı kurtardı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN