Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu fabrikalar gurur veriyor

Giriş Tarihi: 6.11.2014
Bu fabrikalar gurur veriyor

Adana Valisi Mustafa Büyük, "Adana'nın kalbi" olarak nitelediği Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi'ndeki fabrikalar için "Gururumuz" dedi

Adana Valisi Mustafa Büyük, Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi'ni (AHSOSB) ziyaret ederek Başkan Bekir Sütcü ve Yönetim Kurulu üyeleriyle görüştü. OSB'deki bazı tesisleri de inceleyen Vali Büyük, işçilerle yemek yedi. Vali Büyük, AHSOSB'yi "Adana'nın kalbi" olarak nitelerken, bölgedeki
fabrikalar için "Bu tesisler gururumuz" dedi.

GELİŞMELER ANLATILDI

Vali Büyük AHSOSB ziyaretine, yönetim merkezinden başladı. Burada Başkan Bekir Sütcü, Yönetim Kurulu üyeleri, duayen sanayiciler ve yöneticilerle bir araya gelen Büyük'e, OSB'deki yeni gelişmeler ve ihtiyaçlar hakkında bilgi verildi. Vali Büyük ve beraberindekiler daha sonra Bekir Sütcü'nün Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Abdioğulları'nın üretim tesislerini inceledi. Bekir Sütcü ile kardeşleri Mehmet ve Salih Sütcü, Adana Valisi Vali Büyük'e tesis ve ürünler hakkında bilgi verdi.

YATIRIMLAR GURUR VERİCİ

Abdioğulları tesislerinin ardından Vali Mustafa Büyük, Kastamonu Entegre'nin orman ürünleri tesisini ziyaret etti. Burada firma yöneticilerinin karşıladığı Vali Büyük'e, fabrika tanıtıldı. Vali Mustafa Büyük, öğle yemeğini Kastamonu Entegre'nin yemekhanesinde işçiler ve mühendislerle birlikte yedi. Yemek öncesi işçilere hitap eden Vali Büyük, "Organize Sanayi Bölgemizde gördüğüm tesisler gurur verici" dedi. Vali Mustafa Büyük'ün AHSOSB ziyareti, fabrika gezileriyle devam etti.

YATIRIMLAR SÜRÜYOR
Vali Mustafa Büyük yaptığı açıklamada, AHSOSB'de 33 bini aşkın kişinin istihdam edilmesinin önemine dikkat çekti. Vali Büyük, "Her türlü altyapısı bulunan, 300'ü aşkın tesisin faaliyet gösterdiği, Türkiye'nin çevreye en duyarlı OSB'lerinden birindeyiz. Öğrendiğime göre AHSOSB'de elektrik tüketimi geçen yıl yüzde 15, bu yılın ilk 9 ayında yüzde 10'dan fazla artmış. Bu da üretimin arttığını gösteriyor" dedi. AHSOSB Başkanı Bekir Sütcü de alt yapı ve üst yapıda yatırımların sürdüğünü, sanayicinin ayağına daha fazla hizmet götürmek için çabaladıklarını kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu fabrikalar gurur veriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN