Rektör adayına imzasız saldırı

MEÜ'nün en güçlü rektör adayı Prof. Dr. Ahmet Çamsarı'yı engellemek için gazetelere imzasız mektuplar gönderildi

Giriş Tarihi: 6.11.2014
Rektör adayına imzasız saldırı
Üniversitesi (MEÜ) Rektörlüğü'ne atanma ihtimali en yüksek aday olan Prof. Dr. Ahmet Çamsarı'nın önünü kesmek için gizli eller devreye girdi. Gazetelere bilgisayar çıktısı olarak gönderilen imzasız mektuplarda, Prof. Dr. Çamsarı'nın 'Paralel Yapı'nın 'gizli' adayı olduğu öne sürüldü. Ayrıca örgüte mensup işadamlarının Prof. Dr. Çamsarı'yı desteklediği iddia edildi. Prof. Dr. Çamsarı ise 'saçmalık' olarak nitelendirdiği suçlamalar için "Rakiplerine zara vermek isteyen kişiler, açık yönümüzü bulamadıklarından buna tevessül ediyorlar. Ama çok ayıp bu" dedi.

İŞADAMLARININ ADI VAR
Mektupta, Prof. Dr. Çamsarı'nın, örgütün gizli adayı olduğu iddia edildi. Bir başka paragrafta ise Prof. Dr. Çamsarı'nın, paralel yapının içindeki işadamları tarafından desteklendiği, AK Parti İl Başkanı İsmail Taşpınar'ın da bu işadamlarının kontrolüyle Prof. Dr. Çamsarı'yı desteklediği iddia edildi.

NERESİ DÜZGÜN Kİ

Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, iddialar için "Neresi düzgün ki… Saçmalık" dedi. Suçlamaları yanıtlamaya, "Prof. Dr. Caner Özdemir'in yerine aday olarak çıkarıldı" iddiasından başlayan Prof. Dr. Çamsarı, "Benim adaylığım, Caner hocadan önceydi" dedi.

ÜZÜNTÜ VERİCİ
AK Parti İl Başkanı İsmail Taşpınar ile ilgili olarak öne sürülen iddialar için Prof. Dr. Çamsarı, "İsmail Taşpınar'ın kime destek verdiğini ben bilemem, kendisi bilir. Ayrıca İsmail Taşpınar'ın birilerinin kontrol altında olduğunun söylenmesi üzüntü verici bir şey. Benle bağdaştırılması da apayrı bir saçmalık" dedi.

CEMAATLE HİÇ İLGİM OLMADI

Prof. Dr. Ahmet Çamsarı şöyle devam etti: "Cemaatle hiç ilgim yok ve olmadı. Bizim burada çıkış amacımız, üniversitenin hak ettiği yere gelmesi. Etrafımızda da her renkten insan var. Soldan da var, sağdan da var. Biz liyakatı ön planda tutma amacıyla aday olduk. Bu mektubu yazanlar, açıkları olduğunu, rakiplerine zara vermek isteyen kişiler. Bizim çizgimiz belli neticede. Açık yönümüzü bulamadıklarından buna tevessül ediyorlar. Ama çok ayıp bu. Bu tür şeyler beni çok üzüyor. Biz kendimize güvenmesek zaten çıkmazdık. Çamur at izi kalsın mantığıyla bu işler yürümez."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rektör adayına imzasız saldırı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN