MADO'nun su ihracatı 200 bin tonla başladı

Dondurma devi MADO'nun su markası MARSU, ilk ihracatını Bağdat ve Bahreyn'e 100'er bin tonluk partiler halinde yaptı

Giriş Tarihi: 7.11.2014
MADO'nun su ihracatı 200 bin tonla başladı
Dondurma ve kafe zincirleriyle dünyanın yakından tanıdığı, Türkiye'nin dondurma markası MADO, kısa süre önce 'MARSU' markasıyla girdiği su sektöründe hızlı ilerliyor. Deniz seviyesinden bin 215 metre yükseklikte çıkan doğal kaynak suyunu 40 milyon liralık yatırımla kurulan tesislerde şişeleyen MADO, yurt içindeki 304 konsept mağazasının yanı sıra yurt dışına da ürün göndermeye başladı. İlk MARSU ihracatı, 100'er bin tonluk partiler halinde Bağdat ve Bahreyn'e yapıldı. Suudi Arabistan, Katar ve Hollanda'dan da sipariş alındı.

TEKNOLOJİDE BİRİNCİ

MADO'yu üreten Yaşar Dondurma A.Ş., su yatırımını merkeze bağlı Tekir beldesi Ardıç mevkiinde gerçekleştirdi. MADO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Atilla Kanbur, 'MARSU' markasıyla üretilen yeni ürün için "Dondurmamız gibi dünya markası olacak kalite ve özelliklere sahip. Türkiye piyasasında bulunan hazır su tesisleri içinde kapasite ve teknoloji olarak birinciyiz. Ayrıca yüksek kalsiyum, D vitamini ve mide PH'sine en yakın değerlere sahip" dedi.

60 KONTEYNIR DA YOLDA

Ekolojik kirlilikten uzak, insan yaşamının ulaşamadığı bir noktadan, kendi doğal cazibesiyle tesislere ulaşan suyu yurt dışı pazarına açan MADO, MARSU adıyla paketlediği sudan Arap Ülkelerine ilk ihracatını gerçekleştirdi. Atilla Kanbur, "Bahreyn ve Bağdat'a ilk etap da 100'er bin tonluk ihracatın başladığını söyleyerek, Daha sonra Suudi Arabistan, Katar, Hollanda siparişlerimiz geldi. Cam ve pet sularımızdan 60 konteynır yola çıktı" diye konuştu. 'Hedefi su sektöründe 1 numara olmak' şeklinde belirlediklerini kaydeden Kanbur şöyle devam etti: "Pet ve cam şişe dizaynlarımızı ona göre yaptık. Hedefimiz dondurmada olduğu gibi suda da dünya markası olmak. Piyasa sürdükten sonra aldığımız tepkiler suyumuzun ne kadar mükemmel olduğu ortaya koydu. Bugün piyasa olan çok önemli firmalar suda birlikte çalışma teklifi yapıyor. Su fabrikasına sahip olanlar tesisimizi hayranlıkla izliyorlar."

YAŞLILAR VE HASTALAR İÇİN İDEAL
Atilla Kanbur, "Bir takım sular var ki içtiğiniz zaman sadece susuzluğu giderir. Ama bizim suyumuz öyle değil; özellikle yaşlıların ihtiyacı olan D vitamini var. Kalsiyumu oldukça yüksek. PH oranı mide PH'sine en yakın. Hipertansiyon hastaları için ideal. Dolayısıyla suyumuzun farklı olduğunu iddia ediyoruz. Şu anda kurduğumuz tesis Türkiye'deki tesisler içerisinde teknoloji ve kapasite bakımından birinci sırada" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MADO'nun su ihracatı 200 bin tonla başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN