Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyük düşünen bireyler olun

Mersin Valisi Özdemir Çakacak, Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine, "Büyük devletlerin evlatları büyük düşünür. Sizler de büyük düşünmelisiniz" dedi

Giriş Tarihi: 9.11.2014
Büyük düşünen bireyler olun
Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi'nde (MTOSB) incelemelerde bulunan Vali Özdemir Çakacak, Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni gezdi ve öğrencilerle sohbet etti. Çok beğendiğini söylediği okulda öğrencilere nasihat eden Vali Çakacak, "Ne olmak istiyorsanız onun hayalini kuracaksınız. Ne yapmak istiyorsanız o ideali hedefleyeceksiniz. Önünüze büyük hedefler koyacaksınız. Çünkü sizler Türkiye Cumhuriyeti gibi büyük bir devletin evlatlarısınız. Büyük devletin evlatları da büyük düşünür. İdealleri, hayalleri büyük olur. Unutmayın ki bu ülke sizlerin omuzları üzerinde yükselecek" dedi.

KENDİNİZİ İYİ YETİŞTİRİN

Türkiye Cumhuriyeti devletinin tarihten beri büyük devletler arasında yer aldığını hatırlatan Vali Özdemir Çakacak, "Sizler de bu devletin, bu ülkeyi daha yukarılara çıkaracak, uluslararası alanda daha büyük bir devlet haline getirecek evlatlarısınız. Bunu hiç aklınızdan çıkarmayın. Kendinize çalışırken milletinize ve devletinize çalıştığınızın da farkında olacaksınız. Sizler böyle donanımlı okullarda kendinizi ne kadar iyi yetiştirirseniz ülkemizin geleceği de o kadar aydınlık olacaktır. Kendinize önce güveneceksiniz, inanacak ve hedeflerinize koşacaksınız" diye konuştu.

SİZE GÜVENİYORUZ
Türkiye'nin sanayisinin, diğer alanlarda olduğu gibi her geçen gün büyüyüp, geliştiğini de sözlerine ekleyen Vali Çakacak şunları kaydetti: "Bu anlamda mesleki eğitim almış, tam donanımlı, kalifiye iş gücüne ihtiyacımız artıyor. Siz gençler, aldığınız mesleki eğitim, donanımınız ve gerçekleştireceğinize inandığım hayallerinizle ülkemizi çok daha iyi yerlere getireceksiniz. Size inanıyor ve güveniyoruz; sizinle gurur duyuyoruz. Gelecek sizindir; gelecek ülkemizindir. Bize düşen size yol açmak, size düşen de çok çalışarak hayallerinizi gerçekleştirmektir. Birlik ve beraberlik içerisinde çok çalışarak ülkemizi çok daha yukarılara taşıyacağız."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyük düşünen bireyler olun
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN