Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dolandırıcı: Allah rızası için yaptım, dolandırıldım

'da yaşayan bir iş kadını dolandırmaya kalkışanlar Adana polisinden kaçamadı

Dolandırıcı: Allah rızası için yaptım, dolandırıldım
'da telefonla aradıkları işkadını Güner B.'ye kendilerini polis olarak tanıtan dolandırıcılar, "Paranıza terör örgütü el koyacak. Devlet güvencesine almamız gerekiyor" diyerek hesaplarına yatırılan 100 bin lirayı çeken çete elemanları yakalandı. Zanlılardan Serdar Geyik, "Tanıdığım Cebrail Salbaş, arkadaşına 100 bin lira geleceğini ancak üzerinde haciz olduğu için paraya bankanın el koyacağını, bu nedenle benim hesabıma yatırıp yatıramayacağını sordu. Ben de hesabıma gelen 100 bin lirayı çekerken polis yakaladı. Allah rızası için yardım ettim. Ben dolandırıldım" dedi.
ADANA'YA YATIRILDI
İş kadını Güner B.'yi arayarak kendisini "Başkomiser Ahmet" olarak tanıtan kişi, "Bankadaki paranıza terör örgütü el koymaya hazırlanıyor. Operasyon yaparak paranızı kurtaracağız. Paranızı vereceğimiz hesap numarasına yatırın devlet güvencesinde olacak. Operasyon sonunda paranızı hesabına yatıracağız" dedi. Bu sözler karşısında korkan ve panikleyen işkadını bankaya gidip 100 bin lirayı Serdar Geyik'in hesabına yatırdı. Paranın hesaba aktarılmasından sonra telefon kapandı. Numarayı çeviren işkadını telefona ulaşamayınca dolandırıldığını anladı ve polise başvurdu.

"RİCADA BULUNDU"
Sakarya Emniyet Müdürlüğü, Adana polisi arayarak paranın Serdar Geyik adına yattığı bankanın ismini ve şubesini verdi. Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri bankayla irtibata geçip Serdar Geyik geldiğinde oyalamalarını istedi. Bankada arkadaşı Cebrail Salbaş ile parasını bekleyen Geyik, polis tarafından yakalandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dolandırıcı: Allah rızası için yaptım, dolandırıldım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN