Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Burhanettin Kocamaz: çok hızlı büyüyor

Başkan Burhanettin Kocamaz, 'in nüfus ve yerleşim alanı olarak en hızlı genişleyen illerin başında geldiğini söyledi

Giriş Tarihi: 10.11.2014
Burhanettin Kocamaz: Mersin çok hızlı büyüyor
Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, 'in, nüfus olarak en hızlı büyüyen ve buna bağlı olarak da yerleşim alanı anlamında çabuk genişleyen illerin başında geldiğini belirtti. Özellikle 90'lı yılların başında yaşanan aşırı göçün, bir gecede ortaya çıkan derme çatma yapıları, yani çarpık kentleşmeyi beraberinde getirdiğini kaydeden Başkan Kocamaz, "Türkiye'nin birçok kentinde yaşanan bu olumsuzluğu, Mersin en üst seviyede yaşamıştır ve halen de günümüzde bu olumsuzluğun etkileri devam etmektedir. Öyle ki, varoş olarak tabir edilen mahallelerin çoğunda halen hayvanları ile bir arada yaşayan ve kanalizasyon sistemi kullanmayan aileler mevcut" dedi.

İNŞAAT SEKTÖRÜ GELİŞİYOR
Mersin'in bir kesiminde bu olumsuzluklar yaşanırken, diğer bir tarafında ise son derece modern ve çağdaş binaların üretildiğini ifade eden Başkan Kocamaz, "Özellikle Yenişehir ve Mezitli'de son 10 yıl içerisinde inşa edilen çağdaş binalar, Mersin'in kentsel anlamda aydınlık yüzünü temsil etmektedir. Mersinlilerin çoğu, alt yapısı tamamlanmış ve yolları açılmış bu bölgelerdeki evleri tercih etmektedir. Ayrıca Mersin'de, gelen talep doğrultusunda inşaat sektörü, hızından hiçbir şey kaybetmeden yoluna devam etmektedir" diye konuştu.

KURTARMA ŞANSIMIZ VAR

Yerel yönetim olarak, geri kalmış bölgelerin kentsel dönüşüm kapsamında revize edilmesini onayladıklarını ve desteklediklerini sözlerine ekleyen Başkan Kocamaz, "Ancak yenileme yapılırken halkın rızası alınmalı" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Burhanettin Kocamaz: Mersin çok hızlı büyüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN