Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kozan'da fatura yolsuzluğu iddiası

Giriş Tarihi: 10.11.2014
Kozan'da fatura yolsuzluğu iddiası

İşadamı Recai Tanrıkulu, kendisinden habersiz firmasından belediyeye fatura keserek tahsil eden Ahmet Tanrıverdi hakkında şikayetçi oldu

'nın Kozan ilçesinde Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Belediye Meclis Üyesi, Kozan Belediyesi İmar Limited Şirketi Müdürü ve aynı zamanda serbest muhasebeci olan Ahmet Tanrıverdi'nin, mükellefi olduğu işadamı Recai Tanrıkulu'nun şirketi adına mükellefin haberi olmadan Kozan Belediyesi İmar Limited Şirketi'ne faturalar keserek tahsil ettiği ileri sürüldü. Tanrıkulu, müdür Tanrıverdi hakkında suç duyurusunda bulundu.

İKİ AYRI FATURA KESTİ
İmar Limited Şirketi Müdürü Ahmet Tanrıverdi'nin mükellefi olduğu özel bir şirkete ait faturadan 20 Mayıs 2014 tarih ve Seri A 015907 ve Seri A 0115908 seri numaralı faturalarda sıhhi tesisat malzemeleri gideri göstererek 4 bin 939 lira 48 kuruş ve 23 Mayıs 2014 tarihinde de 4 bin 779 lira faturasını mükelleften habersiz Kozan Belediyesi İmar Limited Şirketine kestiği ve parayı tahsil ettiği iddia edildi.

POLİS BASKIN YAPTI

Olayı öğrenen işadamı Recai Tanrıkulu, MHP'li meclis üyesi, Kozan Belediyesi İmar Limited Şirketi müdürü ve Serbest Muhasebeci Ahmet Tanrıverdi hakkında habersiz fatura kestiği iddiası ile Kozan Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunuldu. Savcının talimatı üzerine polis, Tanrıverdi'nin işyerine ve Kozan Belediyesi İmar Limited Şirketi'ne eş zamanlı baskın yaparak bilgisayar ve evraklara el koydu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kozan'da fatura yolsuzluğu iddiası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN