Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Down Cafe ilgi görecek

Giriş Tarihi: 13.11.2014
Down Cafe ilgi görecek
Başkanı Seyfi Dingil, ilçede down sendromlu çocuklar için cafe yapılacağını açıkladı. Her zaman engelli vatandaşların yanında olduklarını belirten Başkan Dingil, "Belediyecilik sadece yol, kaldırım yapmak değildir. Sosyal anlamda da halkımızın ihtiyaçları doğrultusunda hizmet etmek gerekir. Bu anlamda bizlerde engelli vatandaşlarımıza büyük önem veriyoruz" dedi.

SORUMLULUK

Down Cafe'nin bölgede bir ilk olacağını kaydeden Belediye Başkanı Seyfi Dingil, "Sahil kısmında bulunan 2 No'lu sosyal tesisin yerine yapılacak. Down cafe rehabilitasyon projesinde, engelli gençlerimizin iletişim ve becerilerinin gelişmesi, sorumluluk duygusunun ve özgüvenlerinin gelişmesi ile tüm alanlarda desteklenmeleri amaçlanmaktadır" diye konuştu.

BİREYSEL KATILIM

Projenin bir de sosyal boyutu olduğunu kaydeden Başkan Dingil, "Engellinin toplumsallaşması ve adaptasyon sürecinin gerçekleşmesi, ayrıca daha önemli olarak, toplumun engellileri tanıması, engelli bireyin eğitim ve destekle üretken hale gelişine bizzat tanık olması ile sosyal sorumluluğunun farkına varıp, rehabilitasyon sürecine bireysel katılımının sağlanması da amaçlanmaktadır" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Down Cafe ilgi görecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN