Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kavşak Çelikcan'da

Adana tarihinin en büyük yatırımlarından Şehir Hastanesi için yapılacak kavşağın projesini, Yüreğir Belediye Başkanı İnşaat Mühendisi Mahmut Çelikcan'ın hazırlaması kararlaştırıldı

Giriş Tarihi: 13.11.2014
Kavşak Çelikcan'da
Hükümetin Adana için en büyük yatırımlarından biri olan bin 550 yataklı Adana Şehir Hastanesi projesi hızla devam ediyor. Şehir Hastanesi için yapılacak kavşak modelinin belirlenmesi amacıyla Adana İl Sağlık Müdürlüğü'nün ev sahipliğinde Vali Mustafa Büyük öncülüğünde DSİ 6'ncı Bölge Müdürlüğü Sosyal Tesisleri'nde toplantı düzenlendi. Karayolları eski Genel Müdür Yardımcısı İnşaat Mühendisi Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan tarafından 'Adana için en iyisi' ilkesiyle alternatif kavşak projeleri hazırlanmasına karar verildi.

BİR TOPLANTI DAHA VAR

Kuzeyinde Çukurova Üniversitesi ve Balcalı Hastanesi, yapımı devam eden 33 bin kişilik stadyum, güneyinde inşaatı devam eden Bölge İstinaf Mahkemesi ve Adliye Sarayı, güneydoğusunda 606 yataklı yeni Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi bulunan kavşak, Tarsus- Adana- Gaziantep (TAG) otoyol çıkışı ve Mithat Özhan Bulvarı'nın kesiştiği noktaya yapılacak. Yüreğir Belediye Başkanı Çelikcan öncülüğünde hazırlanacak yeni kavşak projeleriyle birlikte yakın zamanda yeni bir toplantı yapılacak ve kavşak projesi üzerinde çalışmalara başlanacak.

6 HASTANE

328 dönüm alanda kurulacak olan Adana Şehir Hastanesi, kenti Ortadoğu'nun en büyük 'sağlık üslerinden' biri haline getirecek. 6 adet hastaneden oluşan ve toplamda 1 milyar liralık maliyete ulaşan hastanenin yapımı devam ediyor. Toplamda 570 bin metrekarelik kapalı alana sahip olacak ve 'sağlık kampusu' olarak nitelendirilen tesiste, her hasta başına 179 metrekarelik kapalı alan düşecek. Yaklaşık 1 milyar 30 milyon liralık maliyeti olacak olan tesisin, Adana'nın Ortadoğu'nun 'sağlık üssü' olma konumunu güçlendirecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kavşak Çelikcan'da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN