Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Melih ABİ: Motosiklet sürücülerine yönelik denetim arttırılmalı

Giriş Tarihi: 13.11.2014
Adana'dan bir okurumuz Obalar Caddesi'nden beni aradı. Burada motosiklet terörü olduğunu belirterek, "Adana'nın birçok yerinde motosiklet sorunu yaşanıyor. Aslında bu konuda çok ciddi çalışmalar da yapılmıyor değil. Kontroller eskisi gibi değil, sıklaştırıldı. Kask var mı yok mu, sürücünün ehliyeti motosiklet sürmeye uygun mu değil mi tek tek bakılıyor. Fakat hala sorun yok değil. Obalar Caddesi'nde de durum aynı. Burada hız yapanlar, kasksız motor kullananlar, hatta plakası bile olmayanlar var. Bu konuda bir çalışma yapılırsa burası da düzene girer" dedi. Okurumuzun şikayetini köşeme taşıdım. Umarım dikkate alınır.

100. YIL'DA SOKAK LAMBALARI ARTIK YANIYOR
Geçtiğimiz günlerde '100. Yıl'da Elektrik Kesintileri' başlığıyla bir okurumuzun şikayetini dile getirmiştik. Bu konuda TEDAŞ Kurumsal İletişim Müdürlüğü bir açıklama yaptı. Yapılan açıklama şöyle: "Sorumluluk alanımızda bulunan sokak ve cadde aydınlatmalarına yönelik planlı ve periyodik bakımlar yürütülmektedir. Bu çalışmalar esnasında tespit edilen arızalı armatürlerin tamamı faal duruma getirilmektedir. Tarafımıza ulaşan münferit arızalar bu bakımlar esnasında giderilmektedir. Geniş kapsamlı aydınlatma arızalarına ise aynı gün içerisinde müdahale edilmektedir. 100. Yıl Mahallesi'nde sorumluluğumuzda bulunan aydınlatma ekipmanlarının bakımları yapılmış olup, tespit edilen yanmayan armatürler 06.11.2014 tarihi itibariyle yanar duruma getirilmiştir."

GÜLMECE
Köpekleri kaybolmuş. Fadime: "Gazeteye ilan verelim." Temel: "Saçmalama Fadime, karabaşın okumayazması yok."

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Motosiklet sürücülerine yönelik denetim arttırılmalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN