Bankacı Özlem cezaevine döndü

Giriş Tarihi: 17.11.2014
Bankacı Özlem cezaevine döndü

'da zimmetine 1 milyon 400 TL geçirdiği iddiasıyla yargılanan ve 12 yıl hapis cezası alan Özlem Hasçelik'in cezası Yargıtay'da onandı

'da iflas eden müteahhit eşini kurtarmak için, çalıştığı bankadaki 18 müşterisinin hesabıyla oynayıp zimmetine yaklaşık 1milyon 400 bin lira geçirdiği iddia edilen bankacı Özlem Hasçelik (41), yargılandığı mahkemede 12 yıl hapis ve 133 bin lira adli para cezasına mahkûm edildi. Bir süre önce tahliye edilen genç bankacı, cezası Yargıtay'da onanınca yeniden cezaevine gönderildi.

EŞİNİN HESABINA AKTARMIŞ

Bir bankanın Gazipaşa Şubesi`nde 2009 yılında yapılan sayımda 35 bin TL açık çıktı. Bunun üzerine Bölge Müdürlüğünün isteğini üzerine Genel Müdürlük tarafından görevlendirilen müfettişlerin yaptığı incelemede, Özlem Hasçelik'in 18 müşterinin hesabıyla oynayarak zimmetine 1 milyon 356 bin 99 lira geçirdiği ve bu parayı iflas eden eşinin hesabına aktardığı tespit edildi.

YAKALAMA EMRİ ÇIKARILDI

Banka suç duyurusunda bulunurken, Özlem Hasçelik, müteahhit eşi levent Özçelik ve ikiz kızları ile birlikte kayıplara karıştı. Polisin yakaladığı kadın bankacı tutuklanırken, hakkında 12 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Adana 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada kadın bankacı 12 yıl hapis ve 133 bin lira para cezası, eşi ise 10 yıl hapis ve 111 bin lira para cezasına çarptırıldı.

YARGITAY CEZALARI ONADI
Özlem Hasçelik ve eşi Yargıtay'a temyiz başvurusunda bulundu. Bu arada uzun tutukluluk süresi nedeniyle Özlem Hasçelik tahliye edildi. Yargıtay 1,5 yıl sonra çiftim başvurusunu reddetti ve mahkemenin kararını onadı. İnfaz polisleri, 5 ayrı davadan toplam 25 yıl hapis cezasına çarptırılan Levent Hasçelik'i yakaladı. Daha sonra da para cezasının hapse çevrilmesiyle 15 yıla mahkum olan Özlem Hasçelik de yakalanarak Karataş Kadın Cezaevi'ne gönderildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bankacı Özlem cezaevine döndü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN