Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İlk hayvan hastanesi törenle hizmete girdi

Kuzey Kıbrıs'taki ilk hayvan hastanesi, Yakın Doğu Üniversitesi Veteriner Fakültesi bünyesinde hizmete girdi

Giriş Tarihi: 19.11.2014
İlk hayvan hastanesi törenle hizmete girdi
Kuzey Kıbrıs'ta adanın ilk ve tek hayvan hastanesi, Yakın Doğu Üniversitesi Veteriner Fakültesi bünyesinde hizmete girdi. Hastanenin açılışına TBMM Başkanı Cemil Çiçek ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç da katıldı. KKTC Başbakanı Özkan Yorgancıoğlu ve Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş'ın da katıldığı törende YDÜ Veteriner Fakültesi Binası da açıldı.

VATANDAŞA HİZMET VERECEK

Yakın Doğu Üniversitesi Veteriner Fakültesi Binası ve Hayvan Hastanesi, öğrencilerine tam donanımlı hastane ortamında bire bir uygulama yapma ve eğitimlerini tamamlama olanağı sunacak. Aynı zamanda, KKTC'de bulunan tüm hayvan sahiplerine de hizmet vermeyi hedefleyen hastane üniversitenin Lefkoşa'daki kampusunda açıldı.

AKTİF KLİNİK EĞİTİMİ
YDÜ Mütevelli Heyeti Başkanı İrfan S. Günsel; öğrencilerin veterinerliği aktif katılımla öğreneceğini, klinik eğitimlerin de eksiksiz sürdürüleceğini belirtti. Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer M. Esendal da tarım ve hayvancılığın KKTC'de önemli bir sektör olduğunu vurgulayarak, bu fakültenin ülkedeki veteriner eksikliğini ortadan kaldırmak amacıyla kurulduğunu ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İlk hayvan hastanesi törenle hizmete girdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN