Melih ABİ: Otel müşterilerinin araçları yolu kapatıyor

Giriş Tarihi: 21.11.2014
Adana'dan otopark şikayeti aldım. Okurumuz yolları kapatan araçlarla ilgili bizi uyardı. Özellikle de yeni açılan otellerin otopark sorunu yaşadığını belirterek, "Ben Ruh Sağlığı Hastanesi çevresinde oturuyorum. Hemen karşısından aşağıya Basınköy'e doğru bir yol iniyor. Kavşağın yanında da bir otel bulunuyor. Valeler müşterilerinin araçlarını düzensiz koyuyor. Yol iyice kapanıyor. Çok yoğun bir yer olduğu için tıkanıklık meydana geliyor. Otopark sorununa çözüm bulsunlar" dedi. Okurumuzun şikayetini köşeme taşıdım. Kent merkezinin bir hayli dışında olan bölgede bile otopark sorunu yaşanıyor. Maalesef okurlarımız şikayetlerini bize aktarıyor.

İKİ SIRA ARAÇ PARK EDEN SÜRÜCÜLER UYARILMALI
Adana'dan bir başka şikayet de yine düzensiz park eden araçlarla ilgili. Okurumuz, "Yol kenarlarında iki sıralı park yapan araçlar var. Kırmızı ışıkta geçenler var. Dikkat ediyorum polis ekiplerinin gözü önünde trafik ihlali yapıyorlar. Bu sürücülere bir şey denmiyor. Ama 50 metre ilerde radar kontrolü yapılıyor. Yani sürücüler bir nevi tuzağa düşürülüyor. Sorduğumuzda ise şu anda 'o kontrolü yapmıyoruz' diyorlar. Ben diyorum ki hatalı kim olursa olsun ekipçe cezai işlem uygulasın. Ama iki sıra park eden araçlara, duraklar dışında yolcu indirip bindiren sürücülere, kırmızı ışıkta geçenlere müsamaha gösterilmesin. Asıl trafik sorununu bu sürücüler yaşatıyor" dedi. Okurumuzun şikayetini köşeme taşıdım. Görevli memur arkadaşlar bu konuda da dikkatli olurlarsa sanırım sorun ortadan kalkar.

GÜLMECE
Temel Cemal'e anlatıyormuş: "Bi herif bana çok sempatiksiniz" dedi. "O ne demektir?" "Pek de pilmeyrum ama her ihtimale karşi furdum oni."

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Otel müşterilerinin araçları yolu kapatıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN