Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kocavezir esnafı hayata bağlandı

Giriş Tarihi: 22.11.2014
Kocavezir esnafı hayata bağlandı

Telefon ve internet bağlantıları uzun zamandan beri kesik olan Kocavezir esnafının hayatla bağlantısı sağlandı. Türk Telekom ekipleri arızayı giderdi, esnafın yüzü güldü

Adana'da tekstil sektörünün kalbinin attığı Kocavezir Mahallesi'ndeki işyerlerinin bir süreden beri dünya ile kopuk olan bağlantıları yeniden sağlandı. Bir arıza yüzünden yaklaşık 15 gün boyunca telefonları ve bilgisayarları çalışmadığı için bir milyon lirayı aşan maddi kayba uğrayan işyerlerinin imdadına SABAH Güney yetişti. "Kocavezir'de esnaf perişan" başlığı ile manşetten verilen haberden sonra Türk Telekom Adana Bölge Müdürlüğü harekete geçti. Bölge Müdür Yardımcısı M. Nafiz Baycan ekiplere talimat vererek söz konusu arızanın derhal giderilmesini istedi ve esnafın dünya ile olan bağlantısı kuruldu. SABAH Güney'e ve Türk Telekom yetkililerine teşekkür eden Kocavezir esnafı, "İletişimsizlik bizi perişan etti. Zor günler geçirdik. Emeği geçenlere teşekkürler" dedi.

KABLOLAR YENİLENDİ
Bir inşaat kazısı sırasında telefon ve internet kablolarının kopması sonucu bir anda dünya ile iletişimi kesilen Kocavezir esnafının sesini SABAH Güney duyurdu. Türk Telekom Bölge Müdür Yardımcısı M. Nafiz Baycan, durumu tetkik ederek ekipleri harekete geçirdi. Esnaflarla görüşen ekipler, üçüncü şahıslar tarafından kopartılan telefon kablolarını yeniledi. Telefon ve bilgisayarları çalışan, pos cihazları işleyen esnaf yeniden iş yapabilmenin keyfini yaşamaya başladı. Tekstilcilerden Muzaffer Kemal Kızıl ve Vakkas Yıldırım, "Gerçekten zor günler geçirdik. Müşterilerimizin taleplerini karşılayamıyorduk. Şimdi dünya ile yeniden irtibat kurduk" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kocavezir esnafı hayata bağlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN