Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Sözlü neşteri vurdu

Giriş Tarihi: 23.11.2014
Başkan Sözlü neşteri vurdu

Başkan Sözlü, SABAH Güney'in duyurduğu ve her gün yüzlerce öğrencinin kullandığı demiryoluna üstgeçit yapılacağını söyledi

'da Petrol Ofisi İlköğretim Okulu ile Gazi Ortaokulunda öğrenim gören yüzlerce öğrencinin okula gidip gelirken ölümün soğuk nefesini enselerinde hissettiğini manşetine taşıyan SABAH Güney'in "Okul değil ölüm yolu" başlıklı haberi üzerine Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü yüreklere su serpen bir açıklama yaptı. Konunun araştırılıp çözüm bulunması için Ulaşım Dairesi Başkanlığı'na talimat verdiğini söyleyen Başkan Sözlü, "Bizim üzerimize düşen bir şey varsa demiryollarıyla gerekli görüşmeyi yapar, oraya bir üst geçit inşa ederek meseleyi kökten çözeriz" dedi. Cemalpaşa Mahallesi'nde demiryollarının hemen yanında bulunan Petrol Ofisi İlkokulu ile Gazi Ortaokulu'nda okuyan yüzlerce öğrenci okullarına ulaşabilmek için hiçbir güvenlik önleminin alınmadığı rayların üzerinden geçerek okula gitmek zorunda kalıyordu. Çocuklarının hayatından endişe duyan çoğu öğrenci velisi onlarla birlikte her sabah erkenden kalkıp, çocuklarının elinden tutarak rayların üzerinden geçip okula gidiyordu. Bu durumun bir an önce çözüme kavuşmasını isteyen öğrenci velileri başvurdukları yerlerden olumlu sonuç alamayınca konuyu SABAH Güney'e bildirdi.

'GÜZEL BİR HABERDİ'
Olayı inceleyen, öğrenci, veli ve okul idarecileriyle ile görüşen SABAH Güney, konuyu manşetine taşıdı. Haberin yayınlanmasından sonra olayı mercek altına alan Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, "Haberi ihbar kabul ettik. Vatandaşımızın talebinin karşılanması doğrultusunda konunun üzerinde ciddi şekilde çalışıyoruz. İnşallah Ulaşım Daire Başkanlığı'mızın yaptığı inceleme çalışmalarından sonuç alırız. Bizim üzerimize düşen bir şey varsa demiryollarıyla gerekli görüşmeyi yapar, bir üst geçitle meseleyi çözeriz. Gazetedeki güzel bir haberdi. Yapanlara teşekkür ederiz"dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Sözlü neşteri vurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN