Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gaziantep MOBEF'e 150 firma katılıyor

Giriş Tarihi: 23.11.2014
Gaziantep MOBEF'e 150 firma katılıyor
Gazıantep Ticaret Odası (GTO) öncülüğünde Gaziantep'te mobilya sektörüne yönelik düzenlenen ilk ihtisas fuarı olma özelliği taşıyan MOBEF-Gaziantep Mobilya, Dekorasyon, Orman Ürünleri ve Mobilya Aksesuarları Fuarı kapılarını ziyaretçiler eaçtı. 150 firmanın katıldığı ve 20 bin kişinin ziyaret etmesi beklenilen fuarın Gaziantep mobilya sektörüne yeni bir vizyon kazandırması hedefleniyor.

HEDEF FUARLAR

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) ve Erexpo Fuarcılık A.Ş işbirliğinde düzenlenen fuarın açılış töreni, Gaziantep Valisi Erdal Ata, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, ilçe Belediye Başkanları ve il protokolünün katılımı ile Ortadoğu Fuar Merkezi'nde (OFM) gerçekleştirildi. Fuarın açılış konuşmasını yapan GTO Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık, "Gaziantep bir fuarın yarattığı sinerjinin önemini çok iyi biliyor ve bunun için kendine fuarlar kenti olma hedefi koydu" dedi.

ÖNEMLİ PAZAR
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de ihracata ve istihdama dayalı büyüme hedefi için endüstriyel tasarım ve inovasyonun önemli olduğuna ve mobilya sektöründe bunun yakalanabileceğini dile getirdi. Gaziantep Valisi Erdal Ata ise "En önemli pazar Irak ve biz bu pazarın yanı başındayız, lojistik avantajımızı kullanmalıyız. Türkiye'de üretim anlamında hiçbir sektörde sorun yok. Sorun kapasitelerin tam kullanılamaması. Fuarlar da bu sorunun çözümüne vesile olacaktır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep MOBEF'e 150 firma katılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN