Türkiye'nin en iyi haber sitesi

GSO'nun 25'inci yaşgünü

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) kuruluşunun 25'inci yılını, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun da katılacağı törenle kutlayacak

Giriş Tarihi: 23.11.2014
GSO'nun 25'inci yaşgünü
Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu, GSO'nun bu yıl 25. kuruluş yıl dönümünü kutladığını belirterek, "Gaziantep ekonomisinin, Oda'nın kurulmasıyla hangi noktada nereye geldiğini çok rahat şekilde görebiliyoruz" dedi. Konukoğlu, 28 Aralık'taki "Gaziantep'in Yıldızları" ödül törenine Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun da katılacağını bildirdi.

KALİTE SÜREKLİ ARTIYOR

Konukoğlu, Meclis Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, GSO'nun kurulduğu 1989 yılından beri hizmet kalitesini sürekli iyileştirdiğini, kazandığı birikimlerle üyelerinin önünü açtığını ve şehrin gelişmesine büyük katkı sağladığını söyledi. Konukoğlu, "Gaziantep ekonomisinin, GSO'nun kurulmasıyla hangi noktadan nereye geldiği çok rahat şekilde görülüyor. Bundan dolayı emeği geç en herkese teşekkür ederim" diye konuştu.

DAVUTOĞLU GELİYOR
"Gaziantep'in Yıldızları Ödül Töreni"nin bu yıl 28 Aralık tarihinde yapılacağını duyuran Konukoğlu, törene Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun da iştirak edeceklerini bildirdi. Gaziantep'in son ekonomik verileri hakkında bilgi veren Konukoğlu, bölgedeki ülkelerde yaşanan sorunlara rağmen ihracat artışlarının devam ettiğini ve Ocak-Ekim 2014 döneminde ihracatlarının yüzde 2,7 oranında artarak 5 milyar 419 milyon 891 bin dolara ulaştığını anımsattı.

BÜYÜMEYE DEVAM

Bir sanayi şehri olan Gaziantep'te ihracatın ithalatını karşılama oranının yüzde 114 olduğuna dikkati çekerken, "Ülkeye katkı sağlayan nadir şehirlerden birisiyiz" diyen Adil Konukoğlu, ayrıca sanayi ürünlerinin şehrin ihracatındaki payının yüzde 95,2 olduğunun altını çizdi. Konukoğlu, Gaziantep'in her konuda Türkiye'nin iki katı büyümeye devam ettiğini sözlerine ekledi.

DURMAK YOK

Yeni yıla ilişkin değerlendirmelerde bulunan Meclis Başkanı Mustafa Topçuoğlu ise, "Gaziantepli sanayiciler olarak 'durmak yok, yola devam' ediyoruz. Rusya, Ukrayna ve bölgemizdeki gelişmelere baktığımızda da mutlaka tedbirli bir iyimserlik içinde olmamız gerekiyor. Biz hep büyüme odaklı çalışma içindeyiz, ama zaman zaman da altyapımızı ve finansal yanımızı güçlendirmek, pazarımızı geliştirme yönünde dikkatli adımlar atmalıyız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
GSO'nun 25'inci yaşgünü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN