Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hamile doktora hastanede dayak

Giriş Tarihi: 23.11.2014
Hamile doktora hastanede dayak

'da, 10 haftalık hamile olan Dr. Selva Köylüoğlu, 3 kadın tarafından darp edildiğini öne sürerek davacı oldu

Numune Eğitim Araştırma Hastanesi Çocuk Servisi'nde görev yapan ve 10 haftalık hamile olan Dr. Selva Köylüoğlu, sıra numarası almadan yanlarındaki çocuğun muayene edilmesini istedikleri için tartıştığı 3 kadının saldırısına uğradığını söyledi. Dr. Köylüoğlu, yüzüne vurduklarını öne sürdüğü kadınlardan şikayetçi oldu.

ÇANTALARIYLA VURDULAR
Hastanenin Çocuk Servisi'nde yaşanan olay iddiaya göre şöyle gelişti: Yanlarında bir çocukla hastaneye gelen 3 kadın, Dr. Selva Köylüoğlu'nun hasta muayene ettiği odaya girdi. Kadınlar, yanlarındaki çocuğun hasta olduğunu ve muayene ettirmek istediklerini söyledi. Dr. Köylüoğlu'nun 'Önce kayıt yaptırmanız gerekiyor' demesine sinirlenen kadınlar tepki gösterdi. Kadınlar, tartıştıkları Dr. Köylüoğlu'nun yüzüne, ellerindeki çantalarla vurarak darp etti. Hastane güvenlik görevlilerinin müdahalesiyle durdurulan kadınlar karakola götürülürken, Acil Servis'te müdahale edilen Dr. Selva Köylüoğlu'na 3 gün iş göremez raporu verildi. Olay sonrası açıklama yapan Dr. Köylüoğlu, "Bilgisayarımın monitörüne sertçe vurdular. Yakınıma gelerek ellerindeki çantayla yüzüme vurdular. Dışarı çıkmaları söyleyerek güvenliği çağırdım. Beyaz Kod vererek şikayetçi oldum. Ben 10 haftalık gebeyim. Bebeğime bir şey olabilirdi. Çok korktum" dedi.

ÖNLEM ALINMALI
Olayın ardından Adana Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. H. Neslihan Önenli Mungan ve oda yöneticileri, Dr. Köylüoğlu'nu ziyaret etti. Prof. Dr. Mungan "Ucu ölüme kadar varan psikolojik, fiziksel şiddetin bir örneğini yaşadık. Bir hasta yakınının özürsüz, hem sözel hem fiziksel hem de psikolojik şiddet uygulaması affedilemez" diye konuştu. Saldırıya uğrayan doktorun eşi Eser Köylüoğlu ise "Yetkililerin bu tarz saldırıları öngörerek önleyici tedbirler almalarını istiyorum. Eşime, bebeğime bir şey olsaydı bunun vebalinin altından kim kalkabilirdi?" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hamile doktora hastanede dayak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN