Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Projeler beğenildi

Giriş Tarihi: 23.11.2014
Projeler beğenildi
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Kasım ayı yürütme kurulu toplantısı, Gaziantepte Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu'nun ev sahipliğinde yapıldı. Toplantı, Türk Dünyası Belediyeler Birliği Başkanı ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı ve TDBB Sekreteri Fahri Solak'ın katılımı ile başladı. Başkanlar, Şahinbey Belediyesi'nin proje ve hizmetlerini yerinde inceledi.

TEŞEKKÜR ETTİ
Şahinbey Belediyesi'nin çalışmalarını yerinde görmek adına şehri gezen misafirler, yapılan proje ve çalışmalardan dolayı Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu'na teşekkür etti. Gezi kapsamında, yakın zamanda açılacak olan İslam Bilim Tarihi Müzesi, Mavikent Konutları, bin 20 adet işyeri yapılan ve yolları tamamen asfaltlanan Sanayi Sitesi, Şehreküstü Konutları, sosyal marketler, yıllardır araç ve yaya trafiğinin yaşandığı Özdemirbey Caddesi'nin kentsel dönüşüm çalışması ile 2 şeritten 6 şerite çıkarıldığı yer, Türkiye'nin en büyük parkı olan Yeşil Vadi parkı ve hemen yanı başında 702 konuttan oluşan Yeşil Vadi Konutları gezildi.

NOTLAR ALINDI

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, toplantı sonrası yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Türk Dünyası Belediyeler Birliği yürütme kurulu toplantısı için geldiğimiz Şahinbey'de büyük projeleri ve çalışmaları gezdik. Daha önce haberdar olduğumuz bu çalışmaları gelip yerinde gördük. Özellikle kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında yapılan faaliyetleri çok beğendim. Şahinbey Belediyesi yaptığı bu proje ve çalışmalarla örnek bir belediyeciliğe imza atıyor ve birçok belediyeye ilham kaynağı oluyor. Bu projelerden hareketle biz de kendimizce notlar aldık."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Projeler beğenildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN