Sezon startı

Giriş Tarihi: 26.11.2014
Sezon startı

Adana'da atletizm sezonu ilk yarışlarla start aldı. Müsabakalara 202 kız ve erkek sporcunun katılması heyecanı daha da artırdı

Yüreğir ilçesi Serinevler Atletizm Pisti'nde sezonun ilk atletizm yarışmaları yapıldı. Yarışmalarda 16 yaşaltı, yıldız ve gençler kadın ve erkeklerde koşular, atmalar ve atlamalar branşlarında 86'sı kız toplam 202 sporcu mücadele etti. Yeni sezona hazırlanmak açısından önemli bir yarış olduğuna vurgu yapan Atletizm İl Temsilcisi Abdulkadir Uğur, "Katılımın yüksek olması bizleri sevindirdi" dedi.

ATLETİZMİN GELECEĞİ
"Sporcularımızı geleceğe en iyi şekilde hazırlıyoruz"
diyen Uğur, "Bu sezonun tüm sporcu, hakem ve antrenörlere başarı getirmesini temenni ediyorum" dedi. Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi'nin destekleriyle Adana'nın Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi (TOHM) olduğunun altını çizen Uğur, umutlu konuştu.

OLİMPİYAT OYUNLARINA ÜÇ SPORCU

Uğur, "2016 Brezilya Olimpiyat Oyunları'na Adana'dan en az 3 sporcuyu göndermeyi hedefliyoruz. Bize güvenen ve inanan büyüklerimize layık olacağız" diye konuştu. Müsabakaları Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hadi, Şube Müdürleri Kazım Tekin ile Cemal Demirağ da takip etti. Çekişmeli geçen yarışlar sonunda sporculara günün anısına madalyaları verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sezon startı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN