Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Melih ABİ: Ayarsız sinyalizasyon sistemi trafiği kilitliyor

Giriş Tarihi: 27.11.2014
Adana'nın Seyhan ilçesinden Cafer Aydoğan isimli okurumuz trafik sıkışıklığına değinmiş. Diyor ki; "Adana'da özellikle sabah ve akşam saatlerinde trafik sıkışıklığının başlıca sebebi sinyalizasyon sisteminin hatalı çalışması. Trafik akışının yoğun olduğu istikametlerde kırmızı ışık 2-3 dakika arasında yanarken, yeşil ışık 10 saniye sürüyor. Araç sürücüleri boşu boşuna kırmızı ışıkta beklemek zorunda kalıyor. Örneğin, Mavi Bulvar'ın Alpaslan Türkeş Bulvarı ve Kenan Evren Bulvarı ile kesişen noktaları. (Temel Cingöz Lisesi önü ve karşısı) Sabah saatlerinde Mavi Bulvar'ın her iki yönünde trafik yoğun olmasına rağmen her iki kesişme noktasında da kırmızı ışık 2-3 dakika yanıyor, yeşil ışık ise 10 saniye. Kırmızı ışık yandığı halde daha önce sağa ve sola dönüşler için devamlı yanan yeşil ışık da direkt gidilen yöndeki ışık ile aynı sürede kırmızı yanıyor, sağa ve sola dönecek olan araçlar da kırmızıda bekliyor. Bu nedenle trafik kilitleniyor. Şehrin muhtelif yerlerinde aynı sorun görülüyor, araçlar boşu boşuna milli servet tüketiyor. Bu durumu daha önce ilgili birimlere bildirmeme rağmen bir değişiklik olmadı. İlgililer, trafiğin yoğun olduğu zamanlarda ana arterleri bir geziverseler, nerede tıkanma ve hata olduğunu görürler. İkinci bir husus ise, toplu taşıma araçlarının çoğu, adeta kömür yakıyor gibi egzozundan siyah dumanlar savuruyor. Acaba bu durum trafik polislerinin dikkatini çekmiyor mu, ekzoz muayenesinden nasıl geçiyorlar merak ediyorum.

ASANSÖRLER BİR HAFTADIR ÇALIŞMIYOR
Adana'dan bir şikâyet aldım. Okurumuz yaşadığı bir olumsuzluğu bize aktardı. Diyor ki; "Yeni Valilik binasının arka tarafındaki binalarda kamu kurum ve kuruluşları var. Milli Eğitim Müdürlüğü vb. gibi. Geçtiğimiz günlerde bir işim vardı. Gittiğimde asansörlerin çalışmadığını gördüm. Sorduğumda yaklaşık bir haftadan beri bu sorunun olduğunu söylediler. Herkes benim gibi söyleniyordu. Bu kadar hareketli bir yerde bir hafta asansör çalışmaz mı?"

GÜLMECE
Temel çok unutkan biriymiş. Sürekli kulağında bir kulaklıkla gezermiş. Onu görenler kulaklıkta ne dinlediğini merak ediyormuş. Bir gün dolmuşta giderken şoför kulaklığı kulağından almış ve Temel birkaç saniye sonra ölmüş. Adam kulaklığı dinlediğinde bir de ne duysun: "Nefes al, nefes ver."
Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım
Fax: 0322 459 84 20


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Ayarsız sinyalizasyon sistemi trafiği kilitliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN