Baba vasiyeti ile öğretmen oldu

Giriş Tarihi: 28.11.2014
Baba vasiyeti ile öğretmen oldu
'ın Elbistan ilçesinde 2 yaşında geçirdiği menenjit nedeniyle görme yeteneğinin yüzde 95'ini kaybeden tarih öğretmeni Mustafa Okumuş, babasının vasiyeti üzerine başladığı mesleği sürdürmenin gururunu yaşıyor. Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü'nden mezun olan 42 yaşındaki Okumuş, atanamayınca Maliye Bakanlığı'nda 10 yıl memur olarak görev yaptı. Yılmayan Mustafa Okumuş, hayatını kaybeden babasının vasiyeti nedeniyle yeniden öğretmen olmak için girişimde bulundu. 2011'de öğretmenliğe atanan Okumuş, Elbistan Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nde 4 yıldır tarih öğretmenliği yapıyor. Baba vasiyetini yerine getirmenin gururunu yaşayan Okumuş, öğrencilerini de tarih bilinciyle geleceğe hazırlıyor.

NEŞEYLE BAŞLIYOR

Okumuş, hem babasının vasiyetini yerine getirdiğini, hem de Türkiye'nin köklü tarihini öğrencilerine anlatmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. Öğrencilerinin karşısına her zaman neşeyle çıktığını anlatan Okumuş, "Öğretmen olarak yetişmiştim. Lisede okurken kaybettiğim babamın vasiyeti vardı. Beni 'öğretmen olarak görmek istediğini' söylerdi. Çok uğraştım ve sonunda bu isteğini yerine getirebildiğim için çok mutluyum" dedi.

"SIKINTILARI AŞIYORUZ"
Zaman zaman okul içerisinde sıkıntılar yaşadığına işaret eden okumuş, "Her yerde olduğu gibi bizim de sıkıntılarımız var. Bu sorunları idaremizin, meslektaşlarımın ve öğrencilerimin yardımıyla asgariye indirmeye çalışıyorum. Öğrencilerimin bana olan sevgi ve saygısının dönüşümünü dışarıda daha iyi hissediyorum" diye konuştu. Okumuş, 4 yıllık öğretmenlik hayatı boyunca öğrencileriyle sürekli iyi iletişim içinde olduğunu sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Baba vasiyeti ile öğretmen oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN