Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ekinözü'ndeki acı su turizmi canlandıracak

Vali Mustafa Hakan Güvençer, ilk defa tattığı acı suyun, ve Ekinözü'nün tanınırlığının artmasında büyük katkı sağlayacağını söyledi

Giriş Tarihi: 28.11.2014
Ekinözü'ndeki acı su turizmi canlandıracak
'ın Ekinözü ilçesinde incelemelerde bulunan Vali Mustafa Hakan Güvençer, ilk defa tattığı 'acı su'yun Ekinözü'nün ve Kahramanmaraş'ın tanınırlığının artmasında büyük katkı sağlayacağını söyledi. Ekinözü Kaymakamı Fatih Gül'den brifing alan Vali Güvençer, ilçedeki yatırımları da yerinde gördükten sonra Ekinözü'nün barındırdığı acı su ile şifa kaynağı olarak nitelendirilen İçmeler bölgesindeki gezisine de geniş zaman ayırdı. Kaymakam Fatih Gül, ilçenin turizm ve hayvancılık potansiyeli başta olmak üzere Vali Güvençer'e ekonomik, soysal, eğitim, tarım, sağlık ve spor gibi alanlardaki yapısına ilişkin olarak geniş kapsamlı bilgi sundu. Kaymakam Gül, ilçeye ekonomik anlamda en büyük katkıyı sağlayan İçmelerdeki acı su turizmine ilişkin olarak sayısal ve teknik bilgileri aktardı. Gül, turizm potansiyelinin arttırılması için de girişimlerde bulunduklarını hatırlattı.

TANITIM YAPILMALI
Yunus Emre Ortaokulu ziyaretinin ardından Ekinözü Devlet Hastanesi'ne geçen Güvençer, görevliler ve hastalarla görüştü. Vali Güvençer, daha sonra İçmeler bölgesine geçti. Ekinözü Belediyesi tarafından yaptırılan çeşme, park ve mesire alanını da gezen Vali Güvençer, içmelerdeki acı suyun sağlık turizmi açısından ilçeye daha çok katkı yapacak şekilde tanıtılması gerektiğine vurgu yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ekinözü'ndeki acı su turizmi canlandıracak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN