Türkiye'nin en iyi haber sitesi

rüzgarı

İstanbul Feshane'deki Tanıtım Günleri büyük ilgi gördü. On binlerin katıldığı etkinlikte kentin değerleri ve yatırım olanakları tanıtıldı

Giriş Tarihi: 30.11.2014
Mersin rüzgarı
Valiliği himayesinde, Büyükşehir Belediyesi'nin desteğinde, Mersin İşadamları Yöneticileri Sanatçıları ve Akademisyenleri Derneği'nin (MİSYAD) organizasyonunda 27-30 Kasım 2014 tarihleri arasında düzenlenen "Mersin Tanıtım Günleri" çok başarılı geçti. Vali Özdemir Çakacak, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok, MİSYAD Başkanı Mehmet Mazı, siyasetçiler, işadamları, oda, kurum ve kuruluş temsilcileri, gazeteciler ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla açılış töreni yapılan etkinlikte, on binlerce ziyaretçiye Mersin hakkında yüz yüze bilgi verildi.

TANITIM EKSİKLİĞİ YAŞANIYOR
Mersin'in tarihi, turizm ve kültürel değerlerinin yanı sıra, yöresel lezzetlerin tanıtımının yapıldığı etkinlikte, Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyeler, dernek, oda, kurum ve kuruluşlar ile yöresel yiyeceklerin ve hediyelik eşyaların yer aldığı stantları tek tek gezerek yetkililerle sohbet eden Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz yaptığı konuşmada, etkinliğin, Mersin'in Türkiye'ye tanıtılmasına katkı sağlayacağını belirtti. Tarihiyle, tarımıyla, limanıyla ve doğal güzelliğiyle Türkiye'nin cazibe merkezi olan Mersin'in, turizmin merkezi olmaya aday bir kent olduğunu vurgulayan Başkan Kocamaz, Mersin'in tek handikabının, bu çok özel güzelliklerini tüm dünyaya keşfettiremediğini ifade etti.

MERSİNLİNİN RUHUNU YANSITTI
Havaalanından, bugün yetersiz kalan limanına kadar her türlü ulaşım ve lojistik eksikliklerinin tamamlanması için çalışacaklarını kaydeden Başkan Kocamaz, "Ekonomisi büyüyen, işgücü artan bir Mersin için ne gerekiyorsa onu yapmak istiyoruz. Önümüze çıkabilecek her türlü zorluğu aşmaya kararlıyız. Biz sorunları çözmekte kararlıyız ve sorunları çözerken de herkesin desteğine ihtiyacımız olacaktır. Mersin'in ruhunu, dokusunu, tarihini, kültürel zenginliğini siz hemşehrilerimizin huzurunu, birlik beraberliğini, samimiyetini, benliğini yansıtacak organizasyonlar oluşturmak, planlamak ve bunu Türkiye'ye ve dünyaya tanıtmak için hep birlikte çalışmak zorundayız" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mersin rüzgarı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN