Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sanayiciden kesinti isyanı

Gaziantepli sanayiciler, son dönemde yaşanan elektrik kesintilerine tepkili. Sanayi Odası (GSO) Başkanı Adil Konukoğlu, acil önlem istedi

Giriş Tarihi: 30.11.2014
Sanayiciden kesinti isyanı
Gaziantep'te son günlerde artan elektrik kesintileri üretim yapan firmaları çileden çıkardı. Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu, son zamanlarda artan elektrik kesintilerinden imalat sanayinin olumsuz etkilediğini belirterek, kesintilerin bir an önce sonlandırılmasını istedi.

EN BÜYÜK SORUN OLDU

Gaziantep'te özelleşmeden sonra elektrik kesintilerinin daha sık yaşanmaya başladığına dikkat çeken Konukoğlu, Gaziantep gibi önemli bir sanayi şehrinin bu kesintilerden olumsuz etkilendiğini belirtti. Konukoğlu, "Odamıza son dönemde imalat sanayinin sorunlarıyla ilgili iletilen en önemli konuların başında; özellikle şehir içerisinde ve küçük sanayi bölgesinde imalat yapan üyelerimiz tarafından elektrik kesintilerine ilişkin şikayetler geliyor" dedi.

MAKİNELERE ZARAR VERİYOR

Konukoğlu, "Elektrik enerjisindeki ani voltaj dalgalanmaları, uzun süreli kesintiler, düşük voltaj gibi elektrikteki hareketler makinelerin bozulmasına, hammaddenin zayi olmasına, işgücü verimsizliğine ve maliyetin artmasına neden olmaktadır" diye konuştu. Enerji dağıtımının özelleştirilmesinin, sürekli ve kaliteli enerji elde edilmesini sağlayacağı düşünülürken, yeterli bakım çalışmalarının ve yeni yatırımların yapılmaması nedeniyle sık sık elektrik kesintileri olmasının imalatı olumsuz etkilediğini anlatan Konukoğlu, "Üyelerimiz bilgi almak istediğinde ulaşabilecek yetkili de bulamamaktadır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sanayiciden kesinti isyanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN