Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yapılandırma için harekete geçin

Giriş Tarihi: 30.11.2014
Yapılandırma için harekete geçin

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Emlak ve Çevre Vergisi borcu yapılandırılmasının son gününün 31 Aralık olduğunu belirtti

Son çıkan Torba Yasa'da borçların yapılandırılmasını öngören 6552 sayılı kanun gereğince, Şahinbey Belediyesi'ne borcu olan vatandaşların Emlak ve Çevre Temizlik Vergi borçlarını yapılandırarak ödeyebilmeleri için belirlenen zaman 31 Aralık'ta doluyor. Yaklaşık 1,5 aydır devam eden borç yapılandırma sürecinde, Şahinbey Belediyesi, vatandaşları mağdur etmemek için cumartesi günleri de hizmet vererek, vezne sayısını arttırdı.

FAİZLER SİLİNDİ
Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, vergi borcu yapılandırmasının 31 Aralık 2014 tarihinde sona ereceğini hatırlatarak vatandaşları geç kalmamaları konusunda uyardı. Başkan Tahmazoğlu, "Son çıkan torba yasayla vatandaşlarımızın belediyeye ödeyecekleri emlak ve çevre temizlik vergi borçları yapılandırıldı. Böylelikle gecikmeli faizleri silindi ve onun yerine ÜFE oranında bir artış oranı getirildi. Bu da vatandaşa 6 aydan başlamak üzere 18 aya kadar taksitlendirme yapabilme imkanı sunuyor" dedi.

KOLAYLIK SAĞLANIYOR

Kredi kartına 5 taksit uygulaması getirdiklerini kaydeden Başkan Tahmazoğlu, "Vatandaşımızın vergisini bekleme yapmadan rahat bir şekilde ödemesi için vezne sayımızı arttırdık. Gelen vatandaşımızı bekletmeden vergilerini hızlı bir şekilde tahsil etmeye gayret gösteriyoruz. Aynı zamanda Cumartesi günleri de vezne açtık. İsteyen vatandaşlarımız Cumartesi günü gelip burada vergi borçlarını ödeyebilirler, taksit yapabilirler. Vergi borcunun yapılandırılması sürecinde vatandaşımızın geç kalmaması ve bu imkandan yararlanmasını talep ediyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yapılandırma için harekete geçin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN