Feshane organizasyonu Mersin'in sesini duyurdu

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mersin Tanıtım Günleri'ni ziyaret etti

Giriş Tarihi: 1.12.2014
Feshane organizasyonu Mersin'in sesini duyurdu
Mersin Tanıtım Günleri kapsamında gazeteciler ile bir araya gelen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, kentin şimdiye kadar yeterince tanıtılamadığını savundu. İstanbul'da Feshane'de düzenlenen etkinliğin başarılı geçtiğine inandığını ancak Mersin'in tüm güzelliklerinin burada sergilenmesinin mümkün olmadığını belirten Başkan Kocamaz "12 bin yıllık tarihi geçmişe sahip Mersin'i çok iyi tanıyoruz. Eksiklerimizi tamamlayarak vatanımızın bu cennet köşesini hak ettiği noktalara taşıyacağız" dedi.

DAHA BÜYÜKLERİ YAPILACAK

Bu etkinliğin geç kalınmış bir etkinlik olduğunu söyleyen Başkan Kocamaz, önümüzdeki yıllarda daha geniş katılımlı etkinlikler düzenleyeceklerini ifade etti. Mersin'in tarihi, turizmi, tarımı, sanayisi ve coğrafi yapısı hakkında gazetecilere bilgi veren Başkan Kocamaz, "Mersin, Akdeniz'in kıyısında Türkiye'nin en önemli yerleşim yerlerinden birisidir. 509 köy, kapanan 490 belde ve 13 ilçesiyle çok stratejik, sadece Türkiye'nin değil dünyanın dikkatini çeken çok önemli bir yerleşim birimi. Ancak başta işsizlik olmak üzere Mersin'de ciddi sorunlar var, yapılan araştırmalarda Mersin'deki işsizlik oranı Türkiye ortalamasının 2,5 katıdır" diye konuştu.

EN BÜYÜK SORUN TRAFİK
Mersin'in en önemli probleminin trafik olduğunu belirten Başkan Burhanettin Kocamaz, "Bununla ilgili deniz var faydalanmamışız. Mersin-Anamur arasına deniz taşımacılığı projemizin hazırlığı içindeyiz. Bakanlıktan izin alındıktan sonra Mersin merkez ve Anamur arasında olacak. Anamur Mersin arasında Mersin-Kıbrıs arasında deniz uçağı seferi planlanıyoruz. Türkiye'de ilk olacak havaray sistemiyle taşımacılığı gerçekleştireceğiz. Almanya ve Japonya'da incelemesini yaptık. Bakanlıktan izin alındıktan sonra raylı sistemde gerçekleştireceğiz. Türkiye'de ilk olacak" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Feshane organizasyonu Mersin'in sesini duyurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN