Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gaziantepli Büşra yeniden duyacak

İşitme cihazı çalınınca dünya ile bağlantısı kopan 2 yaşındaki Büşra'yı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yardımı sessizlikten kurtardı

Giriş Tarihi: 1.12.2014
Gaziantepli Büşra yeniden duyacak
Gaziantep'te sokakta oynarken kulağındaki cihazı çalınan 2 yaşındaki işitme engelli Büşra Bozkurt'u sessizlikten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kurtardı. Hırsızlık olayının A Haber'de yayımlanmasının ardından olayı öğrenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gaziantep Valisi Erdal Ata'ya talimat vererek minik kıza yeni bir işitme cihazı alınmasını sağladı. Gaziantep Valiliğinde yeni cihazına kavuşan minik Büşra sevincini oyun oynayarak gösterirken baba İbrahim Bozkurt, cihaz için yapılan diğer yardımları ise yoksullara verilmek üzere iade edeceğini açıkladı.

ERDOĞAN'IN HEDİYESİ

Salı günü evinin önünde oynarken işitme cihazı bir çocuk tarafından çalındıktan sonra yapılan haberler üzerine yardım seferberliği başlatılan minik Büşra için Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla alınan cihaz Gaziantep Valisi Erdal Ata'nın makamında ailesine teslim edildi. Büşra'nın durumunun duyulması üzerine kendilerine de çok sayıda yardım başvurusu geldiğini belirten Vali Erdal Ata, "Ancak Sayın Cumhurbaşkanımızın özel kaleminden gelen haber üzerine diğer yardımları başka ihtiyaç sahiplerine yönlendirdik. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı doğrultusunda cihazı aldık ve hediyesi olarak kendisine teslim ediyoruz" dedi.

'BİZDEN KÖTÜ OLANLAR VAR'
Kızının cihaza kavuşmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren baba İbrahim Bozkurt, "Büşra'mın yeniden sağlığına kavuşması nedeniyle başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, Valimize, medyamıza ve tüm duyarlı insanlara teşekkür ediyorum. Kızım için gönderilen yardımları da sahiplerine iade edeceğim. Ben bir fabrikanın çay ocağında çalışıyorum, evim kira ama durumu bizden kötü olanlar da var. O nedenle yardımların tamamını ihtiyaç sahiplerine verilmesi için iade edeceğim" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantepli Büşra yeniden duyacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN