2019'da Büyükşehir AK Parti'nin olacak

Giriş Tarihi: 2.12.2014
2019'da Büyükşehir AK Parti'nin olacak

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, "AK Partili belediyeler olarak sıkı çalışırsak, Büyükşehir Belediyesi'ni almamamız için bir neden yok" dedi

AK Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda konuşan Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan 2019 yerel seçimleri için hedef belirledi. Çelikcan, "Adana'da AK Partili belediye sayısı son seçimde düştü. Bu milletimizin takdiri. Ancak biz AK Parti belediyeleri olarak birbirimize destek olacağız. Eğer Adana'da dört belediye olarak başarılı olursak 2019'da Büyükşehir'i almamamız için bir neden yok" dedi.

KENTSEL DÖNÜŞÜM
Anemon Otel'de düzenlenen AK Parti Adana İl Başkanlığı 67'nci İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda konuşan Başkan Mahmut Çelikcan, Yüreğir'de yapılan hizmetleri anlatarak, "Adana'nın içinde bulunduğu çarpık yapılaşma ve depreme dayanıksız konutlar nedeniyle bu dönem öncelikli konumuz kentsel dönüşüm. Proje stokumuz yaklaşık 14 bin konutluk. Bunun bin konutluğu başladı. İkinci, üçüncü, dördüncü etaplar da 2015'te başlamaya hazır" dedi.

ONAY SÜRECİNDE
Özellikle Kozan Çarşısı ve Sanayi Çarşısı'nın bulunduğu 22 hektarlık alanda projeleri bitirdiklerini aktaran Başkan Çelikcan, "Şu an planlar bakanlıkta onay sürecinde. Hem bir ticari merkez hem lüks konutların olduğu çok özel bir proje uygulayacağız. Kışla Mahallesi'nde ikinci ve üçüncü etaplar sürecek. Karacaoğlan Mahallesi'nde 500 konut var onun da projeleri ve kamulaştırmaları bitti, ihale aşamasındayız" diye konuştu.

BİRLİĞİMİZ SÜRECEK
İlçe kongrelerinde yeniden göreve gelen başkanları kutlayan Çelikcan, "Bu birlik ve beraberliğimiz inşallah 13 Aralık'ta yapacağımız kongrede de kendini gösterecek. Diğer partilerde olmayan güzel bir kongre süreci yaşadık. İl Başkanımızı şimdiden kutluyorum ve bu birlik ve beraberliğimizin devam etmesini temenni ediyorum" dedi. Çelikcan konuşmasının sonunda AK Parti'ye katılan Prof. Dr. Yüksel Gümürdülü'ye parti rozeti taktı.

DAVUTOĞLU GELECEK
İl Başkanı Fikret Yeni de 15 ilçenin kongresinin ardından il kongresini yapmaya hazırlandıklarını söyledi. Başkan Yeni, "Kongremize, Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu bizzat iştirak ederek Adana'mızı şereflendirecek. Biz de kongremizi teşkilatlarımıza yakışır, AK Parti kültürüne yakışır, daha da önemlisi Adana'mıza yakışır bir coşku içerisinde yapacağız" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2019'da Büyükşehir AK Parti'nin olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN