Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Asrın projesinde sona yaklaşılıyor

Giriş Tarihi: 2.12.2014
Asrın projesinde sona yaklaşılıyor
Orman ve Su işleri Bakanı Veysel Eroğlu KKTC'nin su sorununa köklü çözüm getirecek olan asrın projesin de sona yaklaşıldığını açıkladı. Alaköprü Barajı'nın tamamlandığını ve su tutmaya başlanacağını açıklayan Eroğlu, "Anamur`daki 10 bin metreküplük depo inşaatını tamamladık, kara yapıları bitti. Kıbrıs tarafında ise Geçitköy Barajı`nı 7 Mart 2015'te bitireceğiz" dedi.

DENİZ GEÇİŞİ

Projenin gecikmemesi için KKTC'in sorumluluğunda olan içme suyu arıtma tesisinin de yapıldığını vurgulayan Eroğlu, "Ana dağıtım hatlarında şu anda 3 büyük ihaleyle onlara da geldi. 80 kilometrelik deniz geçişinin bütün boruları tamamlandı, malzemeler tamamlandı. Şu ana kadar 45 kilometre boru döşendi, geriye kalan kısa zamanda döşenecek" diye konuştu.

SAYILI GÜNLER
KKTC Çevre ve Doğal Kaynaklar Bakanı Hakan Dinçyürek ise, "Şu anda KKTC`yi yeniden yapılandıracak, can verecek başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan`ın büyük bir vizyon projesi, `asrın projesi` olarak adlandırılan su projesinin artık hayata geçeceği sayılı günler içerisindeyiz" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Asrın projesinde sona yaklaşılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN