Yazılı olarak 'Evet'

Gaziantepli işitme ve konuşma engelli çift nikah töreninde belediyenin tahsis ettiği çevirmen eşliğinde üzerinde "Evet" yazan kartonları havaya kaldırarak cevabını verdi

Giriş Tarihi: 3.12.2014
Yazılı olarak 'Evet'
Gaziantep'li işitme engelli Elif Kaya ile Hasan Çoban'ın nikahı Şahinbey Belediyesi Nikah Salonunda kıyıldı. Çift, işaret diliyle "evlenmeyi kabul ediyor musunuz?" sorusunu kendileri için özel yaptırılan ve üzerinde "evet" yazan levhayı havaya kaldırarak yanıtladı.

İŞARET DİLİYLE SORULDU
Nikah töreni sırasında belediye tarafından tahsis edilen işaret dili eğitmeni nikah memurunun sorularını hem yeni çifte hem de törene katılan engelli misafirlere çevirdi. Çift nikah memurunun, "Kimsenin tesiri altında kalmadan evlenmeyi kabul ediyor musunuz?" sorusuna, üzerinde "Evet" yazılı olan özel hazırlanmış levhaları havaya kaldırarak cevap verdi.

BELEDİYEYE TEŞEKKÜR
Nikah sonrasında evlilik cüzdanını alan çift işaret diliyle Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu'na teşekkür ederken, çiftin aileleri, evlilik işlemleri ve nikah sırasında kendilerine yardım eden belediye çalışanlarına teşekkürlerini iletti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yazılı olarak 'Evet'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN