Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İngiltere Parlamentosu'na KKTC ve YDÜ'yü anlattı

Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Kurucu Rektörü Suat İ. Günsel İngiltere Parlamentosu'nda KKTC ve YDÜ'yü bütün yönleriyle anlattı

Giriş Tarihi: 4.12.2014
İngiltere Parlamentosu'na KKTC ve YDÜ'yü anlattı
İngiltere Parlamentosu Lordlar Kamarası'nın özel davetlisi olarak İngiltere'ye giden Dr. Suat İ. Günsel, parlamentoda kalabalık bir lord ve İngiliz üniversite rektörlerinden oluşan seçkin bir davetli grubuna KKTC'de ve dünyada yüksek öğrenimin geldiği nokta ile YDÜ'nün tarihsel süreçteki başarısını konu alan bir konuşma yaptı. Dr. Suat İ. Günsel KKTC'nın eğitim sektöründeki ve sağlıkta ulaştılığı olanaklarla artık sınır aşmak zorunda kalmadığını, sanat ve sporda önemli yerlere gelindiğini ve barışcıl bir toplum olan Kıbrıslı Türklerin artık dünyadaki yerlerini hak ettiklerini vurguladı.

YDÜ'NÜN BAŞARILARINI PAYLAŞTI

Suat İ. Günsel, Lordlar Kamarası üyeleriyle davetlilere hitaben yaptığı konuşmada dünyada ve KKTC'de yüksek öğrenimin durumunu, küçük bir ada ülkesi olan KKTC'nin en büyük üniversitesinin hangi şartlarda uluslararası bir eğitim ve sağlık merkezine dönüştüğünü, YDÜ'nün tarihsel süreçte ülke ve dünya eğitim ve sağlık sektörlerine sağladığı katkıları ve bilim dünyasındaki gelişmelere yapılan katkıları anlattı.

PARLAMENTO'DA

Organizatörlüğünü Lord John Kevin Sharkey'in yaptığı toplantıda İngiltere Parlamentosu ilk kez bir Kıbrıslı Türk olan Dr. Suat İ. Günsel'e Barones Meral Hüseyin Ece tarafından Kıbrıs Türk Toplumu'nun eğitimine ve sağlığına yaptığı katkılardan ötürü ödül takdim edildi. Öte yandan YDÜ'nün 25'inci yıl sergisi İngiltere Parlamentosu Lordlar Kamarası'nda açıldı. Sergide lordlara Günsel eşlik etti. Ayrıca Lady Butterworth tarafından YDÜ Kurucu Rektörü Dr. Suat İ. Günsel onuruna İngiltere Parlamentosu Lordlar Kamarası özel restoranında yemek verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İngiltere Parlamentosu'na KKTC ve YDÜ'yü anlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN