Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ne olur yardım edin üçüzler ayrılmasın

Gaziantepli inşaat işçisi baba, 2 çocuğunun ardından dünyaya gelen üçüzlerinin masraflarına yetişemeyince, 'evlatlık' vermeyi düşünmeye başladı

Giriş Tarihi: 4.12.2014
Ne olur yardım edin üçüzler ayrılmasın
Gaziantep'te 5 ay önce üçüz evlat sahibi olan inşaat işçisi Mahmut Aslan ve eşi Canan, maddi imkânsızlıklar nedeniyle üçüzlerine bakmakta güçlük çekiyor. Kendilerine uzanacak bir yardım eli bekleyen Aslan çifti, 2 çocuklarının ardından dünyaya gelen üçüzleri evlatlık vermeyi dahi düşünüyor. Kızları Sudenaz (8) ve Busenaz (5) ile birlikte 350 lira kira ödedikleri gecekondularında yaşam mücadelesi veren Aslan çifti, üçüzleri Şükrü, Osman ve Cafer ile birlikte tam bir çaresizlik yaşıyor. Aylık kazancının asgari ücretin de altında olduğunu söyleyen Aslan, kış ayları ile birlikte inşaat işlerinin yavaşladığını ve iş bulmakta zorlandığını belirtti. Aslan, "Birisi ilkokula giden iki küçük kızım var. Bir de üçüz oğullarım olunca çok zor durumda kaldım. Onların sıcak yuvalarında mutlu olmasını istiyorum ama kazandığım para ayda 900 lira bile değil. Sigortam da yok. Kazandığımla kira mı ödeyeyim, diğer çocuklarıma mı yoksa üçüzlerime mi bakayım? Ne yapacağımı bilemiyorum" dedi.

EVLATLIK MI VEREYİM
"İkiz bekliyordum, üçüz olunca çok şaşırdım" diyen anne Canan Aslan ise bebeklerine en iyi şekilde bakabilmek için elinden geleni yaptığını belirtiyor. Hiç kimseden destek almadıklarını belirten anne Aslan, "Yakıtımızı daha dün bir hayırsever tanıdık aldı ve getirdi. Minik bebeklerimiz ve iki küçük kızımızla soğukta oturuyorduk. Faturalarımızı da ödeyemedik, elektrik ve suyumuz da kesilebilir. Evimizin kirası da 350 lira. Bu kadar masraf varken gelirimiz karşılamıyor. Bazen bebeklerimin geleceği için evlatlık vermeyi bile aklımdan geçiriyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ne olur yardım edin üçüzler ayrılmasın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN