Finlandiya Bağımsızlık Günü Adana'da kutlandı

Giriş Tarihi: 6.12.2014
Finlandiya Bağımsızlık Günü Adana'da kutlandı
Finlandiya Adana, Mersin, Hatay Fahri Konsolosu Hüseyin Nuri Çomu'nun misafiri olarak Adana'yı üçüncü kez ziyaret eden Büyükelçi Nina Vaskunlahti, programı çerçevesinde Vali Mustafa Büyük ve Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar'a nezaket ziyaretlerinde bulundu. Aynı gün yerel ve ulusal basın temsilcileriyle de bir araya gelen Vaskunlahti, "Buraya her gelişimde, Finlandiya bayrağının Adana'da dalgalanmasından memnuniyet duyuyorum" dedi.

TENÖR KULOĞLU KONSERİ

25 yıllık fahri konsolos Nuri Sabuncu'dan devraldığı görevi başarı ile yürüten Hüseyin Nuri Çomu'dan övgü ile söz eden Büyükelçi Vaskunlahti, "Bölgenin iki ünlü iş adamının ülkemizi temsil etmesi bizim için önemli. 6 Aralık Finlandiya'nın bağımsızlık günü nedeniyle Adana'daki etkinliklerde Fin Aslanı nişanına sahip olan tenor Ünüşan Kuloğlu'nun Türkçe ve Fince eserler seslendirmek için sahne alması da bizim için gurur verici" diye konuştu.

ETKİNLİKLER SÜRECEK

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Büyükelçi Vaskunlahti, Finlandiya'nın Türkiye'nin Avrupa Birliği üyeliği yolunda en büyük destekçilerinden biri olduğunu belirtti ve Finlandiya Türkiye ticareti ve çokça merak edilen Finlandiya eğitim sistemi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Finlandiya Fahri Konsolosu Hüseyin Nuri Çomu da 2 yıldır yürüttüğü görevi kapsamında imza attıkları kültürel etkinlikler ve ticari temaslar hakkında bilgi vererek, bu tür etkinliklerin süreceğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Finlandiya Bağımsızlık Günü Adana'da kutlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN