Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Şahin'den büyükelçiye teşekkür

Almanya'nın Ankara Büyükelçisi Eberhard Pohl, ülkesinin vatandaşlarına Türkiye'ye seyahatlerde güvenlik ile ilgili olumsuz uyarı yapmaması takdirle karşılandı

Giriş Tarihi: 7.12.2014
Başkan Şahin'den büyükelçiye teşekkür
Almanya'nın Ankara Büyükelçisi Eberhard Pohl, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'i makamında ziyaret etti. Pohl, ABD'nin Gaziantep ile ilgili olarak "Aşırılıklı grupların eylem yapabileceği" yönündeki uyarıları üzerine gelen soruları "Bizim Türkiye ve Gaziantep ile çok iyi ilişkilerimiz var. Vatandaşlarımıza 'Gaziantep tehlikeli bir yer' demedik. Buraya gelip tarihi ve kültürel zenginliklerini görmelerini istiyoruz" dedi. Gaziantep'in Almanya'nın Duisburg kenti ile kardeş şehir ilişkisi bulunduğunu da anımsatan Pohl, "Burası güvenli bir bölge. Pek çok ülke Suriye vatandaşlarına yönelik yardım organizasyonlarını buradan organize ediyor. Vatandaşlarımızın Gaziantep'in tarihi ve kültürel güzelliklerini görmelerin isteriz. Gaziantep bizim için güvenli bir bölgedir" şeklinde konuştu.

"DOST DEDİĞİN BÖYLE OLUR"
Başkan Fatma Şahin ise ABD Büyükelçisinin basın üzerinden yaptığı uyarıya tepki göstererek, "Olmayan bir şeyi varmış gibi göstermek doğru değil. Ellerinde bir istihbarat veya bilgi varsa bizim istihbarat veya güvenlik birimlerimizle paylaşmaları daha iyi olurdu. Almanya Büyükelçisine bu doğru açıklaması nedeniyle teşekkür ediyorum. Dost dediğin böyle olur" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Şahin'den büyükelçiye teşekkür
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN